Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Bankowość
Karty kredytowe dla młodych ludzi

Potrzeba posiadania pieniędzy, oraz wydawania ich na różnorakie potrzeby dotyczy wszystkich, którzy są na tyle duzi, aby rozsądnie potrafili własnymi środkami dysponować.

Do owej grupy zaliczają się nie tylko osoby dorosłe z wieloletnim doświadczeniem otrzymywania pensji, ale także uczniowie i studenci, którzy tak na prawdę dopiero zaczynają swoją przygodę z dorosłością.

Więcej…
 
Kierunek - finanse i bankowość

Miłośnicy cyferek i zestawień często wybierają dość trudny, ale niezwykle życiowy i przyszłościowy kierunek studiów, jakim są finanse i rachunkowość. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród studentów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W toku kształcenia żacy zmagają się z wieloma typowo matematycznymi przedmiotami, mają również ekonomię i statystykę. Poza tym bardzo ważnymi przedmiotami są także prawo finansowe i zarządzanie.

Więcej…
 
Przegląd produktów bankowych

Banki wciąż proponują nam coraz to nowe produkty, chcąc przekonać do siebie jak największą ilość klientów, ponieważ konkurencja jest naprawdę duża.

Podstawowym produktem każdego banku są konta i rachunki. Dzielą się one na firmowe i osobiste. Możemy założyć sobie konto i cieszyć się wygodnym miejscem na swoich oszczędności. Jest wiele rodzajów nowoczesnych kont osobistych.

Więcej…