Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Bankowość
Karty kredytowe dla młodych ludzi

Potrzeba posiadania pieniędzy, oraz wydawania ich na różnorakie potrzeby dotyczy wszystkich, którzy są na tyle duzi, aby rozsądnie potrafili własnymi środkami dysponować.

Do owej grupy zaliczają się nie tylko osoby dorosłe z wieloletnim doświadczeniem otrzymywania pensji, ale także uczniowie i studenci, którzy tak na prawdę dopiero zaczynają swoją przygodę z dorosłością.

Więcej…
 
Kierunek - finanse i bankowość

Miłośnicy cyferek i zestawień często wybierają dość trudny, ale niezwykle życiowy i przyszłościowy kierunek studiów, jakim są finanse i rachunkowość. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród studentów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W toku kształcenia żacy zmagają się z wieloma typowo matematycznymi przedmiotami, mają również ekonomię i statystykę. Poza tym bardzo ważnymi przedmiotami są także prawo finansowe i zarządzanie.

Więcej…
 
Przegląd produktów bankowych

Banki wciąż proponują nam coraz to nowe produkty, chcąc przekonać do siebie jak największą ilość klientów, ponieważ konkurencja jest naprawdę duża.

Podstawowym produktem każdego banku są konta i rachunki. Dzielą się one na firmowe i osobiste. Możemy założyć sobie konto i cieszyć się wygodnym miejscem na swoich oszczędności. Jest wiele rodzajów nowoczesnych kont osobistych.

Więcej…