Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Bankowość
Plastikowy pieniądz - karta kredytowa

Karta kredytowaWiększość społeczeństwa nie wyobraża sobie już tego, by w trakcie zawierania transakcji kontentować się wyłącznie własnym portfelem. Czasy, gdy wynagrodzenia miesięczne otrzymywaliśmy do ręki odeszły w zapomnienie i obecnie zostają przelewane na konta osobiste.

Jeśli chodzi o płatności posługujemy się różnego rodzaju kartami, gdzie karty kredytowe są jednymi z najbardziej popularnych.

Więcej…
 
Karty kredytowe dla młodych ludzi

Potrzeba posiadania pieniędzy, oraz wydawania ich na różnorakie potrzeby dotyczy wszystkich, którzy są na tyle duzi, aby rozsądnie potrafili własnymi środkami dysponować.

Do owej grupy zaliczają się nie tylko osoby dorosłe z wieloletnim doświadczeniem otrzymywania pensji, ale także uczniowie i studenci, którzy tak na prawdę dopiero zaczynają swoją przygodę z dorosłością.

Więcej…
 
Kierunek - finanse i bankowość

Miłośnicy cyferek i zestawień często wybierają dość trudny, ale niezwykle życiowy i przyszłościowy kierunek studiów, jakim są finanse i rachunkowość. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród studentów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W toku kształcenia żacy zmagają się z wieloma typowo matematycznymi przedmiotami, mają również ekonomię i statystykę. Poza tym bardzo ważnymi przedmiotami są także prawo finansowe i zarządzanie.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...