Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Coworking, biuro coworkingowe - alternatywą dla pracy w domu

CoworkingCoworking, biuro coworkingowe

Praca w domu kojarzy się z wolnością, swobodą, elastycznymi godzinami pracy. Ma z pewnością wiele zalet, jednak osoby, które jej spróbują często zaczynają dostrzegać także jej niedogodności.

Pracując przez cały dzień w zaciszu domowym z pewnością oszczędzamy czas, który normalnie zajęłyby nam dojazdy do biura, oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy wydać na bilety autobusowe lub na paliwo. Gdy nigdzie nie wychodzimy nie musimy tracić gotówki na wyjściowe ubrania czy jedzenie na mieście.

Jest jednak jeszcze druga strona medalu. Pierwszym mankamentem takiej pracy jest często niska wydajność. Pomimo, że oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na podróż, w domu zaczynamy go tracić za sprawą rozmaitych "rozpraszaczy". Przeszkadzają nam często inni domownicy, tracimy czas na rozmaite prace domowe, "pracując" na kanapie zdarza nam się uciąć przydługą drzemkę, lub zwyczajnie nam się nie chce. Dom kojarzy się z relaksem, odpoczynkiem i często osłabia naszą gotowość do pracy.

Kolejnym problemem, z którego wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy jest alienacja. Brak kontaktu z ludźmi, który na początku takiej drogi zawodowej może nawet wydawać się kuszący zaczyna doskwierać. Nie musimy nigdzie wychodzić, a więc dbać o wygląd i elegancko się ubierać, co może po pewnym czasie prowadzić do zaniedbania. Zaniedbanie jest często przyczyną braku pewności siebie. Brakuje także kontaktu z grupą ludzi, rozmów, wymiany poglądów.

Coworking

Skutecznym sposobem na te problemy okazał się coworking, czyli praca niezwiązanych ze sobą freelancerów w jednym miejscu. Biura coworkingowe są na Zachodzie czymś normalnym i powszechnym. W Polsce instytucja ta jest stosunkowo nowa, ale z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularna. We wszystkich większych polskich miastach takie placówki już funkcjonują.

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe to instytucja oferująca miejsca do pracy freelancerom i osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Każdy może tam przyjść i wynająć dla siebie biurko w większym lokalu specjalnie przystosowanym do pracy. I tu zaczyna się przewaga nad pracą w warunkach domowych. Nie w każdym domu bowiem można stworzyć miejsce, które będzie spełniało wszystkie standardy biura.

Biura coworkingowe oprócz profesjonalnie wyposażonego pomieszczenia, zawierającego wszystkie niezbędne urządzenia biurowe często oferują również miejsca, w których można prowadzić spotkania z klientami, sale szkoleniowe i konferencyjne. Często prowadzą kompleksową obsługę małych firm, umożliwiają rejestrację firmy pod (często prestiżowym) adresem biura - tzw. biuro wirtualne.

Zalety coworkingu

Kolejną przewagą nad pracą w zaciszu domowym są kontakty z ludźmi, które w pierwszym przypadku są ograniczone do minimum. Pracując samotnie mamy możliwość nawiązywania ciekawych znajomości, wymiany zdań, czy po prostu zaspokojenia potrzeby bycia w grupie.

Atmosfera miejsca gdzie wszyscy pracują pozwala bardziej niż w domu zmobilizować się i skupić na zadaniach, które mamy do wykonania. Istnieją także atrakcyjne możliwości nawiązania współpracy z osobami wspólnie wynajmującymi miejsce pracy.

Zaletą biur coworkingowych jest również elastyczność czasu pracy. Przychodzimy i wychodzimy, kiedy chcemy. Możemy wynająć biurko stałe, bądź tylko na godziny zależnie od naszych potrzeb. Opłaty są niewielkie, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty wynajmu i prowadzenia samodzielnego biura. Warto zatem przyjrzeć się uważniej takiemu sposobowi na pracę.

 
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplika

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy k

Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycz
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...