Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Dopłaty z UE

Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o ból głowy właścicieli firm. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o pieniądze unijne się ubiegali.

Wielka liczba i stopień skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej i też nawał kart do zgromadzenia może przerastać właściciela firmy. Do tego trzeba załączyć niezbędne aneksy oraz inną potrzebną dokumentację i z prostego wniosku o dofinansowanie, tworzy się książeczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, może spowodować, że dołożenie środków zakończy się niepowodzeniem.

Dobrym wyjściem z tego problemu są instytucje, trudniące się wypełnieniem wniosków o środki z z funduszy unijnych. Dobrze jest skorzystać z takiej usługi, również dlatego, że dość często jest niepłatna, aż do momentu pozyskania środków finansowych. Taka organizacja pieniądze należne odejmuje od pozyskanych pieniędzy - dlatego też możliwość pozyskania dofinansowania jest znacznie większa.

Podsumowując - minimalizacja czasu i wydatków, brak stresu to ważkie plusy współpracy z instytucjami trudniącymi się dofinansowaniami z Unii Europejskiej. Jeśli więc nie chcemy pozbyć się problemów z z wnioskowaniem o współfinansowanie oraz jeżeli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne wykonywanie obliczeń, nie należy oszczędzać. O mało niższa wysokość dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla instytucji, która dofinansowanie unijne uzyskała, jest nader często znacznie istotniejsza niż samodzielna walka o uzyskanie dopłaty. Nie jest korzystne ryzykować braku dofinansowania i zmarnowania włożonej pracy.

 
Zarządzanie marketignowe

Zarządzanie marketingoweOdpowiednie zarządzanie może stać się kluczem do suk

Zarządzanie a Business Intelligence

Zarządzanie a Business IntelligenceZarządzanie firmą a Business I

Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku