Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Dopłaty z UE

Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może przyprawiać o ból głowy właścicieli firm. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o pieniądze unijne się ubiegali.

Wielka liczba i stopień skomplikowania wytycznych związanych z uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej i też nawał kart do zgromadzenia może przerastać właściciela firmy. Do tego trzeba załączyć niezbędne aneksy oraz inną potrzebną dokumentację i z prostego wniosku o dofinansowanie, tworzy się książeczka. Niewielki błąd w składanym dokumencie jak usterka w obliczeniach, może spowodować, że dołożenie środków zakończy się niepowodzeniem.

Dobrym wyjściem z tego problemu są instytucje, trudniące się wypełnieniem wniosków o środki z z funduszy unijnych. Dobrze jest skorzystać z takiej usługi, również dlatego, że dość często jest niepłatna, aż do momentu pozyskania środków finansowych. Taka organizacja pieniądze należne odejmuje od pozyskanych pieniędzy - dlatego też możliwość pozyskania dofinansowania jest znacznie większa.

Podsumowując - minimalizacja czasu i wydatków, brak stresu to ważkie plusy współpracy z instytucjami trudniącymi się dofinansowaniami z Unii Europejskiej. Jeśli więc nie chcemy pozbyć się problemów z z wnioskowaniem o współfinansowanie oraz jeżeli nie chcemy tracić czasu na pracochłonne wykonywanie obliczeń, nie należy oszczędzać. O mało niższa wysokość dofinansowania, wynikająca bezpośrednio z z odpisu dla instytucji, która dofinansowanie unijne uzyskała, jest nader często znacznie istotniejsza niż samodzielna walka o uzyskanie dopłaty. Nie jest korzystne ryzykować braku dofinansowania i zmarnowania włożonej pracy.

 
Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubi

Sprawozdanie z działalności spółki z .o.o. w roku obrotowym - elementy składowe

SpółkaSprawozdanie z działalności spółki z o. o. powinno być sporządzone zgodnie

Sprzedaż i zakup gotowej spółki

Sprzedaż i zakup gotowej spółkiWiele osób chce mieć własną firmę, własną spółkę, ale