Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Finanse domowe
Korekta zeznania podatkowego PIT

Korekta zeznania podatkowegoKorekta deklaracji podatkowej - zeznania podatkowego PIT

Składanie zeznań (deklaracji) podatkowych leży w obowiązku każdego podatnika. Ponosi on odpowiedzialność za złożoną deklarację podatkową. Co jednak w sytuacji, w której dostrzegliśmy błąd w złożonym już dokumencie lub omyłkowo pominęliśmy jakieś dochody?

Tu z pomocą pojawia się pojęcie korekty zeznania podatkowego PIT.

Więcej…
 
Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości

Wywłaszczenie nieruchomościProces wywłaszczanie nieruchomości przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest zbieranie odpowiedniej dokumentacji, która niezbędna jest do przeprowadzenia roszczeń o odszkodowanie.

Kolejny etap polega na dokładnym sprawdzeniu dokumentacji pod względem prawnym. Gdy mamy pewność, że wszystko jest w porządku, możliwe jest złożenie wniosku o odszkodowanie. Kiedy zostanie on pozytywnie rozpatrzony, możemy czekać na przyznanie pieniędzy.

Więcej…
 
Doba życia na kredyt

PożyczkaDziś wiele osób żyje na kredyt i jest to codzienność dużej liczby rodzin. Ludzie biorą kredyt na dom, mieszkanie, samochód. Nie zawsze od razu stać nas na to wszystko, czego potrzebujemy lub co byśmy chcieli kupić.

Czasami również trafia się świetna okazja i pilnie potrzebujemy gotówki. Dzięki nowoczesnym produktom bankowym i kredytom możemy szybciej stać się posiadaczami wymarzonego domu czy luksusowego mieszkania.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...