Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Finanse domowe
Doba życia na kredyt

PożyczkaDziś wiele osób żyje na kredyt i jest to codzienność dużej liczby rodzin. Ludzie biorą kredyt na dom, mieszkanie, samochód. Nie zawsze od razu stać nas na to wszystko, czego potrzebujemy lub co byśmy chcieli kupić.

Czasami również trafia się świetna okazja i pilnie potrzebujemy gotówki. Dzięki nowoczesnym produktom bankowym i kredytom możemy szybciej stać się posiadaczami wymarzonego domu czy luksusowego mieszkania.

Więcej…
 
Domowe finanse

Aby sprawnie zarządzać domowymi finansami, przyda się przede wszystkim dobry plan.

Musimy uwzględnić wszystkie wpływy i wydatki oraz przygotować ich czytelny bilans. Dzięki temu będziemy mieć kontrolę nad wszystkimi, domowymi finansami. Poza tym domowe finanse to również raty kredytowe. Wiele rodzin ma zaciągnięte kredyty na różne cele i trzeba spłacać te zadłużenia.

Więcej…
 
Domowy budżet

Budżet rodzinny czy domowy należy planować bardzo rozsądnie.

Trzeba dokładnie przewidywać wydatki, spisywać je oraz po drugiej strony wypisywać przychody, czyli to, co zarabia rodzina. Domowe finanse powinny być pod szczególna ochroną i każdy większy zakup należy dokładnie przemyśleć. Rodzina z małymi dziećmi powinna tak rozplanować pieniądze, aby starczyły one zarówno dla potrzeby maluchów jak i ich rodziców.

Więcej…