Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Finanse domowe
Odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości

Wywłaszczenie nieruchomościProces wywłaszczanie nieruchomości przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest zbieranie odpowiedniej dokumentacji, która niezbędna jest do przeprowadzenia roszczeń o odszkodowanie.

Kolejny etap polega na dokładnym sprawdzeniu dokumentacji pod względem prawnym. Gdy mamy pewność, że wszystko jest w porządku, możliwe jest złożenie wniosku o odszkodowanie. Kiedy zostanie on pozytywnie rozpatrzony, możemy czekać na przyznanie pieniędzy.

Więcej…
 
Doba życia na kredyt

PożyczkaDziś wiele osób żyje na kredyt i jest to codzienność dużej liczby rodzin. Ludzie biorą kredyt na dom, mieszkanie, samochód. Nie zawsze od razu stać nas na to wszystko, czego potrzebujemy lub co byśmy chcieli kupić.

Czasami również trafia się świetna okazja i pilnie potrzebujemy gotówki. Dzięki nowoczesnym produktom bankowym i kredytom możemy szybciej stać się posiadaczami wymarzonego domu czy luksusowego mieszkania.

Więcej…
 
Domowe finanse

Aby sprawnie zarządzać domowymi finansami, przyda się przede wszystkim dobry plan.

Musimy uwzględnić wszystkie wpływy i wydatki oraz przygotować ich czytelny bilans. Dzięki temu będziemy mieć kontrolę nad wszystkimi, domowymi finansami. Poza tym domowe finanse to również raty kredytowe. Wiele rodzin ma zaciągnięte kredyty na różne cele i trzeba spłacać te zadłużenia.

Więcej…