Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Finanse - klasyfikacja

Finanse, czyli ogół procesów związanych z pieniądzem, możemy podzielić różnorodnie, w zależności od tego, czy weźmiemy pod uwagę kryterium przedmiotowe czy podmiotowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium przedmiotowe, to dzieli się finanse ze względu na strumień, czyli na przepływ pieniężny.

Jest to podejście typowo dynamiczne. Z drugiej strony, dzieli się je również ze względu na stan pieniądza, czyli na zasoby i to z kolei jest podejście typowo statyczne. Poza tym, możemy również wziąć pod uwagę kryterium podmiotowe i tu mamy już określony podział finansów. Wyróżnia się finanse publiczne, finanse banków, przedsiębiorstw, finanse poszczególnych gospodarstw domowych czy też finanse ubezpieczeń.

Finansami publicznymi nazywamy finanse państwa oraz wszelkich organów terytorialnych i samorządowych. Finanse banków i przedsiębiorstw to finanse firmowe, gromadzone przez te instytucje. Z kolei finanse gospodarstw domowych to majątek i dochody każdego z nas, każdej rodziny. Dochody można pozyskiwać z pracy zawodowej jak i również z emerytury czy otrzymywanej renty.

 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od

Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakc