Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Finanse na życie dla osoby studiującej

Dużo uczniów liceum wprost bardzo chce czasu zakończenia nauki w w szkole i rozpoczęcia studiów. Nauka w szkole wyższej będzie w ich mniemaniu drogą do swobody.

W wielu wypadkach nauka na uczelni jest przecież równoznaczne z wyprowadzeniem się z domu rodzinnego i byciem samodzielnym. Studiowanie wszak to nie jedynie korzystanie z życia, lecz także szereg obowiązków. Poza chodzeniem za zajęcia, student powinien zadbać o środki niezbędne do życia - zasoby pieniężne. Zazwyczaj studenci mogą liczyć na pomoc bliskich. Często jednakże otrzymywana pomoc nie jest dostatecznie duża, a wymagania są znaczne.

Żacy coraz chętniej szukają pracy. Jeśli uczą się w ciągu tygodnia, możliwe są jednakże tylko roboty tymczasowe. W przypadku studiów wieczorowych możliwe jest rozpoczęcie pracy w pełnym wymiarze godzin. Praca w czasie studiów obejmuje np. pomoc w barze, małym punkcie z usługami, zarabianie w systemie zmianowym w sklepie lub pomoc w porządkach lub sprzątanie. To znakomite propozycje zarówno dla żaków dziennych jak również uczących się w weekendy.

W wypadku studentów stacjonarnych pracowanie na zmiany może wypełniać czas między zajęciami. Ludzie uczący się zaocznie mogą już zarabiać w pięć dni tygodnia z z wolnym czasem w weekend, kiedy to udają się na wykłady. Jako zajęcie dorywcze doskonale sprawdzają się również prace przy korepetycjach.

 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od

Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakc