Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Finanse na życie dla osoby studiującej

Dużo uczniów liceum wprost bardzo chce czasu zakończenia nauki w w szkole i rozpoczęcia studiów. Nauka w szkole wyższej będzie w ich mniemaniu drogą do swobody.

W wielu wypadkach nauka na uczelni jest przecież równoznaczne z wyprowadzeniem się z domu rodzinnego i byciem samodzielnym. Studiowanie wszak to nie jedynie korzystanie z życia, lecz także szereg obowiązków. Poza chodzeniem za zajęcia, student powinien zadbać o środki niezbędne do życia - zasoby pieniężne. Zazwyczaj studenci mogą liczyć na pomoc bliskich. Często jednakże otrzymywana pomoc nie jest dostatecznie duża, a wymagania są znaczne.

Żacy coraz chętniej szukają pracy. Jeśli uczą się w ciągu tygodnia, możliwe są jednakże tylko roboty tymczasowe. W przypadku studiów wieczorowych możliwe jest rozpoczęcie pracy w pełnym wymiarze godzin. Praca w czasie studiów obejmuje np. pomoc w barze, małym punkcie z usługami, zarabianie w systemie zmianowym w sklepie lub pomoc w porządkach lub sprzątanie. To znakomite propozycje zarówno dla żaków dziennych jak również uczących się w weekendy.

W wypadku studentów stacjonarnych pracowanie na zmiany może wypełniać czas między zajęciami. Ludzie uczący się zaocznie mogą już zarabiać w pięć dni tygodnia z z wolnym czasem w weekend, kiedy to udają się na wykłady. Jako zajęcie dorywcze doskonale sprawdzają się również prace przy korepetycjach.

 
Agencje ratingowe - przegląd

Agencje ratingoweKorzenie współczesnych agencji ratingowych liczą sobie ponad sto p

Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...