Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Finanse na życie dla osoby studiującej

Dużo uczniów liceum wprost bardzo chce czasu zakończenia nauki w w szkole i rozpoczęcia studiów. Nauka w szkole wyższej będzie w ich mniemaniu drogą do swobody.

W wielu wypadkach nauka na uczelni jest przecież równoznaczne z wyprowadzeniem się z domu rodzinnego i byciem samodzielnym. Studiowanie wszak to nie jedynie korzystanie z życia, lecz także szereg obowiązków. Poza chodzeniem za zajęcia, student powinien zadbać o środki niezbędne do życia - zasoby pieniężne. Zazwyczaj studenci mogą liczyć na pomoc bliskich. Często jednakże otrzymywana pomoc nie jest dostatecznie duża, a wymagania są znaczne.

Żacy coraz chętniej szukają pracy. Jeśli uczą się w ciągu tygodnia, możliwe są jednakże tylko roboty tymczasowe. W przypadku studiów wieczorowych możliwe jest rozpoczęcie pracy w pełnym wymiarze godzin. Praca w czasie studiów obejmuje np. pomoc w barze, małym punkcie z usługami, zarabianie w systemie zmianowym w sklepie lub pomoc w porządkach lub sprzątanie. To znakomite propozycje zarówno dla żaków dziennych jak również uczących się w weekendy.

W wypadku studentów stacjonarnych pracowanie na zmiany może wypełniać czas między zajęciami. Ludzie uczący się zaocznie mogą już zarabiać w pięć dni tygodnia z z wolnym czasem w weekend, kiedy to udają się na wykłady. Jako zajęcie dorywcze doskonale sprawdzają się również prace przy korepetycjach.

 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od

Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakc