Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Finanse
Agencje ratingowe - przegląd

Agencje ratingoweKorzenie współczesnych agencji ratingowych liczą sobie ponad sto pięćdziesiąt lat. Wszystko zaczęło się od firmy Bradstreet Improved Commercial Agency, która w 1849 roku opublikowała pierwszy rating kredytów towarowych dotyczących rynku amerykańskiego. Dziesięć lat później R. G. Dun & Company wydał swoją publikację. Te dwie firmy uznaje się dzisiaj za pierwowzór współczesnych agencji ratingowych.

Więcej…
 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus? Zasada jest prosta: najlepiej prowadzić specjalny rejestr wydatków. Można to zrobić w formie papierowej, ale znacznie łatwiejszy w prowadzeniu jest budżet komputerowy.

W programie z funkcja liczenia, na przykład arkuszu kalkulacyjnym robimy tabelkę. Po jednej stronie znajdują się wydatki, a po drugiej nasze wpływy. Powinniśmy pamiętać, by wypisywać tam wszystkie wydatki.

Więcej…
 
Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od finansów. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on przede wszystkim doradzać klientom we wszystkich sprawach, które są związane z pieniędzmi, pomnażaniem czy inwestowaniem kapitału.

Może również radzić w sprawach kredytów czy pożyczek. Poza tym specjalista od spraw finansowych jest pomocny w sprawach dotyczących zarządzaniem kapitałem przedsiębiorstwa. Najlepszymi specjalistami będą osoby z wykształceniem wyższym, kierunkowym, na przykład po kierunku finanse, rachunkowość, bankowość czy zarządzanie finansami.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...