Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Finanse
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus? Zasada jest prosta: najlepiej prowadzić specjalny rejestr wydatków. Można to zrobić w formie papierowej, ale znacznie łatwiejszy w prowadzeniu jest budżet komputerowy.

W programie z funkcja liczenia, na przykład arkuszu kalkulacyjnym robimy tabelkę. Po jednej stronie znajdują się wydatki, a po drugiej nasze wpływy. Powinniśmy pamiętać, by wypisywać tam wszystkie wydatki.

Więcej…
 
Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od finansów. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on przede wszystkim doradzać klientom we wszystkich sprawach, które są związane z pieniędzmi, pomnażaniem czy inwestowaniem kapitału.

Może również radzić w sprawach kredytów czy pożyczek. Poza tym specjalista od spraw finansowych jest pomocny w sprawach dotyczących zarządzaniem kapitałem przedsiębiorstwa. Najlepszymi specjalistami będą osoby z wykształceniem wyższym, kierunkowym, na przykład po kierunku finanse, rachunkowość, bankowość czy zarządzanie finansami.

Więcej…
 
Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakcji finansowych i obrotu pieniędzmi. Na rynku finansowym wyróżnia się wiele podmiotów.

Są to między innymi Skarb Państwa, ale również instytucje ubezpieczeniowe, samorządowe, przedsiębiorstwa jak i osoby fizyczne. Poza tym, podmiotami rynku finansowego są także fundusze emerytalne czy wszelkiego rodzaju zagraniczne podmioty finansowe.

Więcej…