Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Finanse
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus? Zasada jest prosta: najlepiej prowadzić specjalny rejestr wydatków. Można to zrobić w formie papierowej, ale znacznie łatwiejszy w prowadzeniu jest budżet komputerowy.

W programie z funkcja liczenia, na przykład arkuszu kalkulacyjnym robimy tabelkę. Po jednej stronie znajdują się wydatki, a po drugiej nasze wpływy. Powinniśmy pamiętać, by wypisywać tam wszystkie wydatki.

Więcej…
 
Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od finansów. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on przede wszystkim doradzać klientom we wszystkich sprawach, które są związane z pieniędzmi, pomnażaniem czy inwestowaniem kapitału.

Może również radzić w sprawach kredytów czy pożyczek. Poza tym specjalista od spraw finansowych jest pomocny w sprawach dotyczących zarządzaniem kapitałem przedsiębiorstwa. Najlepszymi specjalistami będą osoby z wykształceniem wyższym, kierunkowym, na przykład po kierunku finanse, rachunkowość, bankowość czy zarządzanie finansami.

Więcej…
 
Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakcji finansowych i obrotu pieniędzmi. Na rynku finansowym wyróżnia się wiele podmiotów.

Są to między innymi Skarb Państwa, ale również instytucje ubezpieczeniowe, samorządowe, przedsiębiorstwa jak i osoby fizyczne. Poza tym, podmiotami rynku finansowego są także fundusze emerytalne czy wszelkiego rodzaju zagraniczne podmioty finansowe.

Więcej…