Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Finanse
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus? Zasada jest prosta: najlepiej prowadzić specjalny rejestr wydatków. Można to zrobić w formie papierowej, ale znacznie łatwiejszy w prowadzeniu jest budżet komputerowy.

W programie z funkcja liczenia, na przykład arkuszu kalkulacyjnym robimy tabelkę. Po jednej stronie znajdują się wydatki, a po drugiej nasze wpływy. Powinniśmy pamiętać, by wypisywać tam wszystkie wydatki.

Więcej…
 
Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od finansów. Jakie jest jego główne zadanie? Ma on przede wszystkim doradzać klientom we wszystkich sprawach, które są związane z pieniędzmi, pomnażaniem czy inwestowaniem kapitału.

Może również radzić w sprawach kredytów czy pożyczek. Poza tym specjalista od spraw finansowych jest pomocny w sprawach dotyczących zarządzaniem kapitałem przedsiębiorstwa. Najlepszymi specjalistami będą osoby z wykształceniem wyższym, kierunkowym, na przykład po kierunku finanse, rachunkowość, bankowość czy zarządzanie finansami.

Więcej…
 
Notowania giełdowe

W sieci internetowej cały czas można kontrolować bez większych problemów różnorodne notowania giełdowe, takie, które nas interesują.

Można to zrobić w dowolnym momencie swojego życia, ale wiadomo, że interesująca opcja będzie to przede wszystkim dla osób grających na giełdzie. Taki biznes jest dobrym pomysłem tylko i wyłącznie dla osób, które naprawdę się dobrze na tym znają, a dodatkowo mają jeszcze odrobinę szczęścia w życiu, bo bez tego nie da się nic na giełdzie ugrać.

Jak wiadomo notowania tego typu co chwilę się zmieniają, także musimy je codziennie kontrolować, aby wiedzieć konkretnie na czym stoimy. Nie jest to proste zadanie, lecz na terenie naszego kraju istnieją eksperci z tego zakresu, którzy naprawdę doskonale znają się na giełdzie i notują na tym naprawdę niezłe zyski, dzięki czemu w dniu dzisiejszym prowadzą one wygodne życie, ale trzeba mieć ten dryg do giełdy, który nie każdy posiada.

Więcej…