Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Firma
Zarządzanie marketignowe

Zarządzanie marketingoweOdpowiednie zarządzanie może stać się kluczem do sukcesu. Dla przedsiębiorstw funkcjonujących obecnie na rynku ogromne znaczenie ma skuteczne i prawidłowe zarządzanie marketingowe.

Więcej…
 
Zarządzanie a Business Intelligence

Zarządzanie a Business IntelligenceZarządzanie firmą a Business Intelligence.
W dobie gwałtownego rozwoju Internetu i równie intensywnego rozwoju technologii informatycznych, menedżerowie ciągle mają wybiórczą i cząstkową wiedzę o swoich firmach. Często nie mając obrazu całości muszą podjąć ważne decyzje w sposób intuicyjny.

Więcej…
 
Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku

Kiedykolwiek szukałeś pomysłu na własny biznes? A może miałeś plan, ale nie do końca wiedziałeś z której strony zacząć? Poradnik, który znajduje się poniżej, skierowany jest do osób zamierzających założyć własną działalność gospodarczą. Co jest potrzebne i gdzie to załatwić, od czego zacząć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Więcej…