Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Firma
Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, nikt wówczas nie przypuszczał, że zrewolucjonizują cały rynek rozładunkowy. Oczywiście ich parametry i budowa w znacznym stopniu różniły się od tych, które są produkowane obecnie.

Przez długie lata wózki widłowe były wyposażone jedynie w koła, co jak wiadomo było dużym ograniczeniem jeśli chodzi o podłoże na którym mogły się poruszać.

Więcej…
 
Sprawozdanie z działalności spółki z .o.o. w roku obrotowym - elementy składowe

SpółkaSprawozdanie z działalności spółki z o. o. powinno być sporządzone zgodnie z art. 49 ust. 2 i 3 ustawy o rachunkowości, w sposób rzetelny i czytelny oraz powinno być podpisane przez wszystkich członków zarządu wraz z podaniem daty ich podpisu.

Więcej…
 
Sprzedaż i zakup gotowej spółki

Sprzedaż i zakup gotowej spółkiWiele osób chce mieć własną firmę, własną spółkę, ale nie ma ochoty na załatwianie wszelkich, skomplikowanych formalności. Na szczęście dziś już nie musi tego robić, ponieważ oferty wielu firm pozwalają na zakupienie gotowej już firmy w postaci gotowej spółki kapitałowej lub osobowej.

Więcej…