Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Firma
Właściwe budżetowanie kluczem do sukcesu firmy

Właściwe budżetowanieBudżetowanie, będące jedną z podstawowych metod zarządzania, jest złożonym procesem, którego celem jest ukierunkowanie działań na uzyskanie przez przedsiębiorstwo pożądanych efektów ekonomicznych.

Więcej…
 
Sprawozdanie z działalności spółki z .o.o. w roku obrotowym - elementy składowe

SpółkaSprawozdanie z działalności spółki z o. o. powinno być sporządzone zgodnie z art. 49 ust. 2 i 3 ustawy o rachunkowości, w sposób rzetelny i czytelny oraz powinno być podpisane przez wszystkich członków zarządu wraz z podaniem daty ich podpisu.

Więcej…
 
Sprzedaż i zakup gotowej spółki

Sprzedaż i zakup gotowej spółkiWiele osób chce mieć własną firmę, własną spółkę, ale nie ma ochoty na załatwianie wszelkich, skomplikowanych formalności. Na szczęście dziś już nie musi tego robić, ponieważ oferty wielu firm pozwalają na zakupienie gotowej już firmy w postaci gotowej spółki kapitałowej lub osobowej.

Więcej…