Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Firma
Nowoczesne usługi księgowe dla firm

usługi księgowe - biuro rachunkoweProwadzenie księgowości dla wielu właścicieli firm jest zajęciem nie tyle czasochłonnym, co skomplikowanym i nierzadko niezwiązanym z posiadanych przez nich wykształceniem.

Nie mniej jednak poprawne funkcjonowanie działu księgowego jest niezbędne dla właściwego działania całego przedsiębiorstwa.

Doskonałym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do biura rachunkowego.

Więcej…
 
Assessment Center - specyfika centrum oceny

Assessment CenterPo raz pierwszy z metody Assessment Center - centrum oceny korzystał w latach 20 XX wieku niemiecki psycholog przy wyborze niższych oficerów.

Podczas II wojny światowej podobne metody doboru stosowano w Wielkiej Brytanii i USA, gdzie następnie zaczęły wykorzystywać je przedsiębiorstwa cywilne.

Więcej…
 
Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, nikt wówczas nie przypuszczał, że zrewolucjonizują cały rynek rozładunkowy. Oczywiście ich parametry i budowa w znacznym stopniu różniły się od tych, które są produkowane obecnie.

Przez długie lata wózki widłowe były wyposażone jedynie w koła, co jak wiadomo było dużym ograniczeniem jeśli chodzi o podłoże na którym mogły się poruszać.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...