Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpoznawalna marka. Każdy z nas by chciał, aby jego firma była rozpoznawalna i kojarzona z pozytywnymi emocjami. Jednak niewiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak osiągnąć ten ważny cel. Punktem wyjścia dla rozpoczęcia działań brandingowych jest spójna identyfikacja wizualna.

Czym ona jest i jak ją stworzyć?

Punktem wyjścia dla stworzenia identyfikacji wizualnej jest logo. Jeśli masz zwykłe, ginące w tłumie, przeciętne logo powinieneś zastanowić się nad zmianą swojego logotypu. Zleć grafikowi lub studiu graficznemu przygotowanie znaku oryginalnego i odróżniającego się od innych. Przed przystąpieniem do współpracy z agencją brandingową zastanów się - czego Ty sam oczekujesz od swojego logotypu? Ważne jest, abyś wiedział na jakich emocjach Ci zależy.

Kiedy już masz odpowiednie logo pora na kolejne elementy identyfikacji wizualnej. Będą to między innymi wizytówki, papier firmowy, teczki firmowe, oklejanie samochodów. Każdy taki element musi graficznie korespondować z logotypem - być jego zarówno rozwinięciem jak i dopełnieniem. Pamiętaj, że również szablon strony internetowej powinien kolorystycznie i wizualnie wiązać się z Twoim brandem. Jeśli zatrudniasz pracowników, to możesz przemyśleć również opracowanie odpowiedniego nadruku na koszulki.

Gdy zakończysz współpracę z agencją brandingową lub studiem graficznym upewnij się, czy otrzymałeś od nich wszystkie pliki źródłowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez plików źródłowych nie będziesz mógł dowolnie dostosowywać danych grafik. Może się to okazać zgubne, gdy zapragniesz taką grafikę wydrukować. Warto też zamówić wykonanie księgi znaku. Jest to odpowiedni dokument, w którym grafik opisuje jak stosować zaprojektowany przez niego znak. Dzięki temu nigdy nie umieścisz logotypu na niekorzystnym tle oraz nie zastosujesz niekorzystnego powiększenia znaku.

Zawsze możesz pójść krok dalej i poprosić o zaprojektowanie brand hero. Brand hero, czyli innymi słowy bohater marki to postać, która ociepla Twój wizerunek i wywołuje uśmiech na twarzy. Przykładem takich bohaterów marki mogą być Serce i Mózg z reklam Neostrady, fioletowa krowa Milki czy oczywiście biały niedźwiedź polarny jako reprezentant Coca-Coli. Największe marki tworzą swoich bohaterów, ponieważ jest to bardzo korzystne z punktu widzenia strategii budowania wizerunku.

Pamiętaj, że branding jest długofalowym procesem i nie możesz oczekiwać jego efektów nawet po roku. Jednak jeśli odpuścisz sobie kreację własnej marki, wówczas po kilku latach możesz pożałować. Przecież nie chcesz cały czas być nierozpoznawalny.

 
Jak długo można spłacać kredyt hipoteczny?

Banki nie mogą udzielać kredytów na dłużej niż 35 lat, ale nawet krótszy okres może okazać się na kredyt

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Dla wielu z nas stają się jedyną szansą na dokonanie zakupu mieszkania lub samochodu.

Jakie branże dają szanse na biznes?

Można powiedzieć, że w naszym kraju jest cały czas coraz mniej miejsca, żeby wystartować z dobrze prosperu