Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpoznawalna marka. Każdy z nas by chciał, aby jego firma była rozpoznawalna i kojarzona z pozytywnymi emocjami. Jednak niewiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak osiągnąć ten ważny cel. Punktem wyjścia dla rozpoczęcia działań brandingowych jest spójna identyfikacja wizualna.

Czym ona jest i jak ją stworzyć?

Punktem wyjścia dla stworzenia identyfikacji wizualnej jest logo. Jeśli masz zwykłe, ginące w tłumie, przeciętne logo powinieneś zastanowić się nad zmianą swojego logotypu. Zleć grafikowi lub studiu graficznemu przygotowanie znaku oryginalnego i odróżniającego się od innych. Przed przystąpieniem do współpracy z agencją brandingową zastanów się - czego Ty sam oczekujesz od swojego logotypu? Ważne jest, abyś wiedział na jakich emocjach Ci zależy.

Kiedy już masz odpowiednie logo pora na kolejne elementy identyfikacji wizualnej. Będą to między innymi wizytówki, papier firmowy, teczki firmowe, oklejanie samochodów. Każdy taki element musi graficznie korespondować z logotypem - być jego zarówno rozwinięciem jak i dopełnieniem. Pamiętaj, że również szablon strony internetowej powinien kolorystycznie i wizualnie wiązać się z Twoim brandem. Jeśli zatrudniasz pracowników, to możesz przemyśleć również opracowanie odpowiedniego nadruku na koszulki.

Gdy zakończysz współpracę z agencją brandingową lub studiem graficznym upewnij się, czy otrzymałeś od nich wszystkie pliki źródłowe. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez plików źródłowych nie będziesz mógł dowolnie dostosowywać danych grafik. Może się to okazać zgubne, gdy zapragniesz taką grafikę wydrukować. Warto też zamówić wykonanie księgi znaku. Jest to odpowiedni dokument, w którym grafik opisuje jak stosować zaprojektowany przez niego znak. Dzięki temu nigdy nie umieścisz logotypu na niekorzystnym tle oraz nie zastosujesz niekorzystnego powiększenia znaku.

Zawsze możesz pójść krok dalej i poprosić o zaprojektowanie brand hero. Brand hero, czyli innymi słowy bohater marki to postać, która ociepla Twój wizerunek i wywołuje uśmiech na twarzy. Przykładem takich bohaterów marki mogą być Serce i Mózg z reklam Neostrady, fioletowa krowa Milki czy oczywiście biały niedźwiedź polarny jako reprezentant Coca-Coli. Największe marki tworzą swoich bohaterów, ponieważ jest to bardzo korzystne z punktu widzenia strategii budowania wizerunku.

Pamiętaj, że branding jest długofalowym procesem i nie możesz oczekiwać jego efektów nawet po roku. Jednak jeśli odpuścisz sobie kreację własnej marki, wówczas po kilku latach możesz pożałować. Przecież nie chcesz cały czas być nierozpoznawalny.

 
Fotograf - artysta

FotografFotografia najprościej dzieli się na artystyczną i użytkową.

Dziennikarze prasowi

Dziennikarze prasowiWielu współczesnych dziennikarzy myśli poważnie o wybraniu specjaliza

Nowa reklama i rodzaj działań biur matrymonialnych

Biuro matrymonialneObecnie w zgodzie z najnowszymi trendami i wynikami rozlicznyc