Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Jak sprzedać samochód?

Sprzedaż samochodu z zyskiemJak sprzedać samochód z zyskiem?

Każda sprzedaż samochodu jest trudna, niezależnie od tego, w jakim stanie jest pojazd. Jeśli jest sprawny i ma niewielki przebieg, trudno nam się z nim rozstać i chcielibyśmy otrzymać za niego jak najwyższą sumę pieniędzy.

Samochód możemy sprzedać bezpośrednio nowemu nabywcy lub skorzystać z usług firm, zajmujących się handlem używanymi pojazdami. Najpopularniejszymi przedsiębiorstwami tego typu są komisy samochodowe.

Oddanie samochodu do komisu jest równoznaczne z podpisaniem umowy komisowej. Na mocy tego dokumentu właściciel auta oświadcza, że decyduje się na powierzenie sprzedaży pojazdu komisowi oraz zrzeka się praw do użytkowania auta. Zostawienie samochodu w komisie nie pozwala jego właścicielowi korzystać z niego w żaden sposób. Nie może nim jeździć ani nic w nim przechowywać. Pojazd jest w tym momencie gotowy do sprzedaży. Gdy pojawi się zainteresowany nim klient, pracownicy komisu przeprowadzają negocjacje cenowe, rozpoczynając oczywiście od kwoty, ustalonej przez właściciela auta. W praktyce jednak bardzo często komis schodzi z ceny, aby sprzedać samochód, co nie zawsze spotyka się z aprobatą właścicieli pojazdu. Należy jednak mieć na uwadze to, że auto stojące w komisie również traci na wartości, więc z każdym dniem kwota, jaką możemy na nie otrzymać, jest zmniejsza.

Odmienne stanowisko preferuje skup aut używanych.

Skupy samochodów używanych

Skupy samochodów preferują płatność gotówką - nawet natychmiastowo, ale na życzenia klienta mogą również przelać pieniądze na konto bankowe właściciela auta. Jest to praktyczne zwłaszcza w przypadku dużych sum, kiedy klient nie chce wracać do domu z tak dużą gotówką. Skupy samochodów okazują się wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych metod sprzedaży pojazdu w komisie. Można zaoszczędzić czas i otrzymać za auto najwyższą, możliwą sumę. Skupy zazwyczaj oferują jedynie odkup aut osobowych, ale pojawia się coraz więcej firm, zainteresowanych również samochodami ciężarowymi oraz częściami. Oferowanie tak kompleksowych usług znakomicie wpisuje się w oczekiwania współczesnych klientów.

 
Jak korzystnie sprzedać samochód? Skup samochodów używanych

Korzystne sprzedanie samochoduSprzedaż samochodu nie jest zadaniem łatwym. Nie b

Sprzedaż samochodu w skupie

Sprzedaż samochodu w skupieSprzedaż naszego używanego samochodu w

Sprzedaż samochodu osobowego

Sprzedaż samochodu osobowegoSprzedaż samochodu może obejmować zarówno sprzedaż bez
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...