Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku

Kiedykolwiek szukałeś pomysłu na własny biznes? A może miałeś plan, ale nie do końca wiedziałeś z której strony zacząć? Poradnik, który znajduje się poniżej, skierowany jest do osób zamierzających założyć własną działalność gospodarczą. Co jest potrzebne i gdzie to załatwić, od czego zacząć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

  • Złożenie wniosku CEIDG-1 w Urzędzie Miasta/Gminy

Dużym ułatwieniem jest możliwość składania wyżej wspomnianego wniosku przez Internet, lub wydrukowanie go i dostarczenie osobiście do odpowiedniego urzędu. Dokument, który musimy złożyć realizuje wpis do ewidencji działalności gospodarczej, nadanie numeru NIP, wpis do KRU, oraz nadanie numeru REGON. Na tym etapie należy też zdecydować się na rodzaj księgowości jaki ma istnieć w firmie - prowadzenie księgowości osobiście, zlecenie to osobie zewnętrznej, czy poprzez biuro rachunkowe.

  • Rejestracja do podatku VAT

Należy wybrać się do urzędu skarbowego w celu złożenia dokumentu VAT-R, za który należy zapłacić 170zł. Opłatę reguluje się w Urzędzie Miasta, bądź Urzędzie Gminy. W ciągu 7 dni od złożenia wniosku wspomnianego wyżej otrzymuje się numer REGON

  • Wizyta w ZUS-ie, oraz założenie konta firmowego

W ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej należy złożyć wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Celem wizyty jest zgłoszenie rodzaju składek jakie chcemy odprowadzać na drukach ZUA - ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub ZZA - ubezpieczenie zdrowotne. Zakładamy również konto bankowe (dowód osobisty, oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej). O tym fakcie należy poinformować Urząd Skarbowy za pomocą druku CEIDG.

  • Złożenie wniosku o zmianę wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta/Gminy uzupełniony o następujące dane:

Numer konta bankowego firmy, oraz podmiot prowadzący dokumentację rachunkową firmy oraz adres, gdzie dana dokumentacja jest przechowywana. Należy również dowiedzieć się czy potrzebujemy koncesji, zezwolenia lub licencji, oraz zgłosić się do sanepidu lub PIP (w zależności od rodzaju działalności mogą być wymagane wszystkie, bądź część z tych działań).

Proste, prawda? Tylko cztery punkty, które wystarczą do założenia własnej firmy. Wszelkie działania podczas opisanych formalności należy konsultować w urzędach, ponieważ przepisy "lubią się" czasem zmienić, ale ogólny wygląd procesu rejestracji pozostaje. Nie pozostaje już nic innego jak życzenie powodzenia w zakładaniu działalności i samych sukcesów nowego biznesu.

 
Zarządzanie marketignowe

Zarządzanie marketingoweOdpowiednie zarządzanie może stać się kluczem do suk

Zarządzanie a Business Intelligence

Zarządzanie a Business IntelligenceZarządzanie firmą a Business I

Sprzątanie to konieczność

Sprzątanie to konieczność, zarówno w domu jak i w pracy. Do