Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku

Kiedykolwiek szukałeś pomysłu na własny biznes? A może miałeś plan, ale nie do końca wiedziałeś z której strony zacząć? Poradnik, który znajduje się poniżej, skierowany jest do osób zamierzających założyć własną działalność gospodarczą. Co jest potrzebne i gdzie to załatwić, od czego zacząć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

  • Złożenie wniosku CEIDG-1 w Urzędzie Miasta/Gminy

Dużym ułatwieniem jest możliwość składania wyżej wspomnianego wniosku przez Internet, lub wydrukowanie go i dostarczenie osobiście do odpowiedniego urzędu. Dokument, który musimy złożyć realizuje wpis do ewidencji działalności gospodarczej, nadanie numeru NIP, wpis do KRU, oraz nadanie numeru REGON. Na tym etapie należy też zdecydować się na rodzaj księgowości jaki ma istnieć w firmie - prowadzenie księgowości osobiście, zlecenie to osobie zewnętrznej, czy poprzez biuro rachunkowe.

  • Rejestracja do podatku VAT

Należy wybrać się do urzędu skarbowego w celu złożenia dokumentu VAT-R, za który należy zapłacić 170zł. Opłatę reguluje się w Urzędzie Miasta, bądź Urzędzie Gminy. W ciągu 7 dni od złożenia wniosku wspomnianego wyżej otrzymuje się numer REGON

  • Wizyta w ZUS-ie, oraz założenie konta firmowego

W ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej należy złożyć wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Celem wizyty jest zgłoszenie rodzaju składek jakie chcemy odprowadzać na drukach ZUA - ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub ZZA - ubezpieczenie zdrowotne. Zakładamy również konto bankowe (dowód osobisty, oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej). O tym fakcie należy poinformować Urząd Skarbowy za pomocą druku CEIDG.

  • Złożenie wniosku o zmianę wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miasta/Gminy uzupełniony o następujące dane:

Numer konta bankowego firmy, oraz podmiot prowadzący dokumentację rachunkową firmy oraz adres, gdzie dana dokumentacja jest przechowywana. Należy również dowiedzieć się czy potrzebujemy koncesji, zezwolenia lub licencji, oraz zgłosić się do sanepidu lub PIP (w zależności od rodzaju działalności mogą być wymagane wszystkie, bądź część z tych działań).

Proste, prawda? Tylko cztery punkty, które wystarczą do założenia własnej firmy. Wszelkie działania podczas opisanych formalności należy konsultować w urzędach, ponieważ przepisy "lubią się" czasem zmienić, ale ogólny wygląd procesu rejestracji pozostaje. Nie pozostaje już nic innego jak życzenie powodzenia w zakładaniu działalności i samych sukcesów nowego biznesu.

 
Nowoczesne usługi księgowe dla firm

usługi księgowe - biuro rachunkoweProwadzenie księgowości dla wielu właścicieli fi

Assessment Center - specyfika centrum oceny

Assessment CenterPo raz pierwszy z metody Assessment Center - centrum

Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubi
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...