Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Jak zrealizować swój własny biznes?

Powzięcie decyzji o rozpoczęciu swojej działalności gospodarczej wiąże się z pewnym zagrożeniem, które bardzo wielokrotnie jednak opłaca się powziąć.

Sam plan to dopiero zachęta do zapoczątkowania firmy. Pierwszym krokiem jest na pewno badanie rynku, które pozwoli wywnioskować na wstępie czy nasz interes posiada widoki osiągnąć pomyślność. Następnym krokiem jest wyznaczenie kosztów i wydatków.

Bardzo często firma przez początkowe tygodnie nie daje zarobków. Każde zarobione banknoty najprawdopodobniej będziemy przeznaczać w rozwój, należy zatem zaoszczędzić zapasowy budżet, który zainwestujemy na płace dla pracowników, opłaty skarbowe czy ubezpieczenie. O wiele łatwiej jest otworzyć jednoosobową firmę, którą po przetrwaniu pierwszych miesięcy można pomnożyć o dodatkowych fachowców.

Wypada zastanowić się czy przygotowanie biznesplanu, bo tak naprawdę to o nim cały czas mowa, nie powinien być sporządzony z pomocą fachowca, który ustawicznie analizuje trendy na rynku. Zajmują się tym odpowiednio przygotowane firmy. Jeśli całość przemawia na nasz zysk pora wybrać się do odpowiedniego Urzędu, w którym złożymy dokument o założenie działalności gospodarczej.

Można to zrobić również poprzez sieć internetową. Później musimy wybrać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do Urzędu Skarbowego. Po wykonaniu wszystkich tych procedur można już zacząć rozwijanie swojej swoich biznesowych pomysłów osiągając większe sukcesy i zarabiać środki.

 
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpozn

Jak długo można spłacać kredyt hipoteczny?

Banki nie mogą udzielać kredytów na dłużej niż 35 lat, ale nawet krótszy okres może okazać się na kredyt

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Dla wielu z nas stają się jedyną szansą na dokonanie zakupu mieszkania lub samochodu.