Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Kierunek - finanse i bankowość

Miłośnicy cyferek i zestawień często wybierają dość trudny, ale niezwykle życiowy i przyszłościowy kierunek studiów, jakim są finanse i rachunkowość. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród studentów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

W toku kształcenia żacy zmagają się z wieloma typowo matematycznymi przedmiotami, mają również ekonomię i statystykę. Poza tym bardzo ważnymi przedmiotami są także prawo finansowe i zarządzanie.

Można wybrać również ciekawe specjalności, na przykład finanse publiczne, finanse przedsiębiorstwa i wiele innych, jakie oferuje nam dana uczelnia.

Co można robić po takich studiach?

Absolwent jest przygotowany do wykonywania wielu zawodów, może swobodnie piąć się po szczeblach kariery finansowej. Najpopularniejszymi drogami, jakimi poruszają się absolwenci są zawody analityka finansowego, doradcy lub nawet dyrektorzy finansowi w mniejszych lub większych firmach. Ten kierunek można studiować na wielu uniwersytetach oraz szkołach wyższych, również tych prywatnych.

 
Karty kredytowe dla młodych ludzi

Potrzeba posiadania pieniędzy, oraz wydawania ich na różnorakie potrzeby dotyczy wszystkich, którzy są na

Przegląd produktów bankowych

Banki wciąż proponują nam coraz to nowe produkty, chcąc przekonać do siebie jak największą ilość klientów

Bankowe aplikacje elektroniczne

Korzystanie z Internetu przez komórkę jest obecnie bardzo modne i wygodne. Możemy być na Facebooku w prak