Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Konta bankowe
Konta dla seniorów

Konta dla seniorówWiele dojrzałych osób zakłada sobie konta w bankach. Są to zazwyczaj produkty przystosowane do ich potrzeb, konta łatwe w obsłudze. Takie rachunki ma w swojej ofercie coraz więcej banków.

Te konta są różnie nazywane, może być to konto: Senior, Nestor, konto dla osoby dojrzałej, po 50 roku życia. Wielu seniorów podchodzi do takich produktów nieco mniej ufnie, ale oferta jest naprawdę atrakcyjna.

Więcej…
 
Konta bankowe

Dziś prawie każdy ma konto w banku, to nowoczesny ale i bezpieczny sposób na przechowywanie, gromadzenie i zarządzanie swoimi pieniędzmi.

Oszczędności można zgromadzić na koncie, ale możemy również założyć lokatę, co pozwoli nam na oszczędzanie pieniędzy, ale również ich pomnażanie. Dobrym pomysłem jest również inwestowanie finansów lub zdecydowanie się na jakiś fundusz. Są różne konta bankowe. Można zdecydować się na rachunki osobiste, konta oszczędnościowe i wiele innych. Niezwykle atrakcyjnym produktem bankowym są nowoczesne konta dla młodych. Można je założyć dla osoby, która skończyła trzynasty rok życia.

Więcej…
 
Konta dla młodych

Coraz więcej banków rozszerza swoją ofertę o konta dla młodzieży i studentów.

Młody człowiek czuje się o wiele bardziej dorosło, gdy posiada własne konto w banku i może samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Zazwyczaj można założyć konto dziecku, gdy skończyło 13 lat. Rodzice mogą wpłacać dziecku pieniądze, nastolatek może samodzielnie wypłacać pieniądze i wydawać je na swoje potrzeby.

Więcej…