Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Konta bankowe
Konta dla seniorów

Konta dla seniorówWiele dojrzałych osób zakłada sobie konta w bankach. Są to zazwyczaj produkty przystosowane do ich potrzeb, konta łatwe w obsłudze. Takie rachunki ma w swojej ofercie coraz więcej banków.

Te konta są różnie nazywane, może być to konto: Senior, Nestor, konto dla osoby dojrzałej, po 50 roku życia. Wielu seniorów podchodzi do takich produktów nieco mniej ufnie, ale oferta jest naprawdę atrakcyjna.

Więcej…
 
Konta bankowe

Dziś prawie każdy ma konto w banku, to nowoczesny ale i bezpieczny sposób na przechowywanie, gromadzenie i zarządzanie swoimi pieniędzmi.

Oszczędności można zgromadzić na koncie, ale możemy również założyć lokatę, co pozwoli nam na oszczędzanie pieniędzy, ale również ich pomnażanie. Dobrym pomysłem jest również inwestowanie finansów lub zdecydowanie się na jakiś fundusz. Są różne konta bankowe. Można zdecydować się na rachunki osobiste, konta oszczędnościowe i wiele innych. Niezwykle atrakcyjnym produktem bankowym są nowoczesne konta dla młodych. Można je założyć dla osoby, która skończyła trzynasty rok życia.

Więcej…
 
Konta dla młodych

Coraz więcej banków rozszerza swoją ofertę o konta dla młodzieży i studentów.

Młody człowiek czuje się o wiele bardziej dorosło, gdy posiada własne konto w banku i może samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Zazwyczaj można założyć konto dziecku, gdy skończyło 13 lat. Rodzice mogą wpłacać dziecku pieniądze, nastolatek może samodzielnie wypłacać pieniądze i wydawać je na swoje potrzeby.

Więcej…