Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Kredyt a pożyczka pozabankowa - poznaj różnice

Różnic między kredytem a pożyczką jest wiele, choć oba pojęcia często używane są zamiennie. Z formalnego punktu widzenia oba instrumenty finansowe posiadają swoje indywidualne cechy, dzięki czemu mogą być łatwo rozróżnialne przez każdego z nas.

Kredyt, czyli co?

Pierwszą cechą kredytu jest fakt, iż może być on udzielany jedynie przez instytucje bankowe - czyli banki oraz Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Dodatkowo kredyt można uzyskać poprzez podpisanie umowy z pośrednikiem reprezentującym interesy banku - na dokumentach podsuniętych do podpisania taka informacja z pewnością będzie widoczna.

Jeżeli mówimy o kredycie, myślimy o pieniądzach. Kredyt to konkretne świadczenie pieniężne, wypłacane w zależności od ustalonych warunków na - przeważnie ustalony z góry - cel. Przy kredycie zachodzi konieczność spisania postanowień pomiędzy stronami, zatem każdorazowo udzielenie kredytu będzie poprzedzone podpisaniem umowy zawierającej pozycje określające terminowość, warunki zwrotu oraz oprocentowanie. Kredyt jest finansowany ze środków będących w dyspozycji banku, czyli de facto pieniędzy ulokowanych na rachunkach przez klientów tej instytucji.

Pożyczka - szybko i wygodnie

Zasady przyznawania pożyczek są generalnie prostsze, niż te dotyczące kredytów, a z racji szybkiego trybu załatwiania formalności są znane jako chwilówki na dowód. Firmy pożyczkowe zarabiają oczywiście swój ustalony procent, co jednak nie odstrasza potencjalnych klientów, o czym świadczy rozbudowany rynek tego typu usług. Z drugiej strony to bardzo sprawny i pewny sposób pozyskania potrzebnych nam pieniędzy (zazwyczaj kwoty w zakresie 50-2000 zł) nawet na kilka miesięcy. Co ciekawe, pożyczki może udzielić także osoba prywatna na podstawie odrębnie sporządzonej umowy: pieniądze pożyczane w ten sposób są obwarowane zwykłymi przepisami kodeksu prawa cywilnego.

Decyzja o tym, czy zdecydować się na kredyt, czy na pożyczkę w ostateczności i tak będzie zależeć od potrzeb konsumenta, który wybierze rozwiązanie najbardziej optymalne. Niemniej jednak warto rozróżniać oba instrumenty, chociażby na potrzeby własnej edukacji i rozmów prowadzonych w punktach udzielania kredytów.

 
Pożyczka dla firmy - porada

Pożyczka dla firmyGdy myślisz o zaciągnięciu kredytu powinieneś zwrócić uwagę na kilka spra

Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankoweKiedy tradycyjne placówki bankowe odmawiają nam udzielania kred

Pożyczka a kredyt

086Wiele osób zamiennie używa pojęć pożyczka i kredyt, ale należy sobie zdawać sprawę z tego, że
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...