Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Kredyty
Oprocentowanie kredytów hipotecznych

Zarówno kredyty gotówkowe jak i te hipoteczne lub samochodowe wbrew powszechnym reklamom nie są darmowe.

Nawet jeżeli dany bank reklamuje się że jego kredyty są zero oprocentowanie i całkowicie darmowe to i tak pełen koszt kredytów ukryty jest w wysokości rat lub wymagalnym wykupieniu ubezpieczenia. Niewielu z nas wie, że to właśnie oprocentowanie kredytu najbardziej wpływa na to ile ostatecznie będziemy musieli zwrócić.

Więcej…
 
Kredyty refinansowane

Kredyty refinansowanePrzy tak szybko zmieniającej się sytuacji finansowej na całym świecie nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy aktualnie podpisane umowy kredytowe będą dla nas korzystne przez cały okres kredytowania.

Kredyty hipoteczne lub samochodowe zaciągane są na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. W tym okresie warunki kredytowania mogą się polepszyć lub pogorszyć, dawniej jeśli podpisaliśmy umowę kredytową to nie mieliśmy możliwości zmiany jej warunków.

Więcej…
 
Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjneKiedy wpadliśmy w tak zwaną pętlę kredytową to spłata naszych wszystkich zobowiązań może okazać się zadaniem nie do zrealizowania. Niestety większość z nas zaciągnięte już kredyty spłaca kolejnymi a przez to nasza stabilność finansowa bardzo się chwieje i zadłużenie ciągle rośnie.

W ostatnim czasie banki znacznie zaostrzyły procedury udzielania kredytów, wszystko po to aby zapobiec nadmiernemu zadłużaniu się.

Więcej…