Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Kredyty
Oprocentowanie kredytów hipotecznych

Zarówno kredyty gotówkowe jak i te hipoteczne lub samochodowe wbrew powszechnym reklamom nie są darmowe.

Nawet jeżeli dany bank reklamuje się że jego kredyty są zero oprocentowanie i całkowicie darmowe to i tak pełen koszt kredytów ukryty jest w wysokości rat lub wymagalnym wykupieniu ubezpieczenia. Niewielu z nas wie, że to właśnie oprocentowanie kredytu najbardziej wpływa na to ile ostatecznie będziemy musieli zwrócić.

Więcej…
 
Kredyty refinansowane

Kredyty refinansowanePrzy tak szybko zmieniającej się sytuacji finansowej na całym świecie nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy aktualnie podpisane umowy kredytowe będą dla nas korzystne przez cały okres kredytowania.

Kredyty hipoteczne lub samochodowe zaciągane są na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. W tym okresie warunki kredytowania mogą się polepszyć lub pogorszyć, dawniej jeśli podpisaliśmy umowę kredytową to nie mieliśmy możliwości zmiany jej warunków.

Więcej…
 
Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjneKiedy wpadliśmy w tak zwaną pętlę kredytową to spłata naszych wszystkich zobowiązań może okazać się zadaniem nie do zrealizowania. Niestety większość z nas zaciągnięte już kredyty spłaca kolejnymi a przez to nasza stabilność finansowa bardzo się chwieje i zadłużenie ciągle rośnie.

W ostatnim czasie banki znacznie zaostrzyły procedury udzielania kredytów, wszystko po to aby zapobiec nadmiernemu zadłużaniu się.

Więcej…