Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Nowoczesne biuro księgowe

158Obecnie, biura rachunkowe dopasowują swoje usługi do wymagań współczesnego klienta.

Odbiorcy mają coraz wyższe oczekiwania, których trzeba sprostać. Rynek usług finansowych stale się rozwija, popyt na takie usługi rośnie, ale biura rachunkowe nie spoczywają na laurach, stale się rozwijają, dołączając do swojej oferty coraz to nowe usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Podstawowa oferta dotyczy oczywiście nadal usług typowo księgowych, związanych z prowadzaniem małej, czyli uproszczonej lub pełnej księgowości w firmie.

Profesjonalne biuro rachunkowe zajmuje się uzupełnianiem ksiąg handlowych, w tym Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów, ale również ewidencjonowaniem podatku VAT, ewidencjonowaniem przychodów, eksportu i importu oraz wspieraniem firm swoich klientów podczas odzyskiwania podatku VAT za materiały budowlane, również tego podatku, który naliczony został za granicą.

Kolejny sektor usług, świadczonych przez biuro rachunkowe, to usługi kadrowo-płacowe. Obejmują one w części kadrowej: prowadzenie akt osobowych osób zatrudnionych w firmie, tworzenie profesjonalnych umów cywilnoprawnych jak również prowadzenie rejestru szkoleń czy obowiązkowych badań lekarskich dla pracowników. Z kolei w części płacowej, biuro rachunkowe zajmuje się nie tylko przygotowywaniem listy płac, ale także wypełnianiem druków PIT i druków dla ZUS. Pracownik z biura rachunkowego może być obecny podczas kontroli z PIP czy ZUS, jeśli klient sobie tego życzy.

Dla wielu firm jest to bardzo cenne wsparcie, ponieważ wizyty Państwowej Inspekcji Pracy czy kontroli z ZUS są dla wielu właścicieli firm bardzo stresujące. Obecność kogoś, kto jest specjalistą w dziedzinie finansów i rachunkowości sprawia, że czujemy się pewniej. Biura rachunkowe rozszerzyły swoją ofertę również o usługi z zakresu tworzenia analiz i bilansów czy raportów finansowych. Zajmują się także wspieraniem swoich klientów podczas pozyskiwania dodatkowego kapitału na finansowanie działalności w postaci kredytów czy dotacji z Unii Europejskiej.

 
Zarządzanie marketignowe

Zarządzanie marketingoweOdpowiednie zarządzanie może stać się kluczem do suk

Zarządzanie a Business Intelligence

Zarządzanie a Business IntelligenceZarządzanie firmą a Business I

Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku