Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Nowoczesne biuro księgowe

158Obecnie, biura rachunkowe dopasowują swoje usługi do wymagań współczesnego klienta.

Odbiorcy mają coraz wyższe oczekiwania, których trzeba sprostać. Rynek usług finansowych stale się rozwija, popyt na takie usługi rośnie, ale biura rachunkowe nie spoczywają na laurach, stale się rozwijają, dołączając do swojej oferty coraz to nowe usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Podstawowa oferta dotyczy oczywiście nadal usług typowo księgowych, związanych z prowadzaniem małej, czyli uproszczonej lub pełnej księgowości w firmie.

Profesjonalne biuro rachunkowe zajmuje się uzupełnianiem ksiąg handlowych, w tym Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów, ale również ewidencjonowaniem podatku VAT, ewidencjonowaniem przychodów, eksportu i importu oraz wspieraniem firm swoich klientów podczas odzyskiwania podatku VAT za materiały budowlane, również tego podatku, który naliczony został za granicą.

Kolejny sektor usług, świadczonych przez biuro rachunkowe, to usługi kadrowo-płacowe. Obejmują one w części kadrowej: prowadzenie akt osobowych osób zatrudnionych w firmie, tworzenie profesjonalnych umów cywilnoprawnych jak również prowadzenie rejestru szkoleń czy obowiązkowych badań lekarskich dla pracowników. Z kolei w części płacowej, biuro rachunkowe zajmuje się nie tylko przygotowywaniem listy płac, ale także wypełnianiem druków PIT i druków dla ZUS. Pracownik z biura rachunkowego może być obecny podczas kontroli z PIP czy ZUS, jeśli klient sobie tego życzy.

Dla wielu firm jest to bardzo cenne wsparcie, ponieważ wizyty Państwowej Inspekcji Pracy czy kontroli z ZUS są dla wielu właścicieli firm bardzo stresujące. Obecność kogoś, kto jest specjalistą w dziedzinie finansów i rachunkowości sprawia, że czujemy się pewniej. Biura rachunkowe rozszerzyły swoją ofertę również o usługi z zakresu tworzenia analiz i bilansów czy raportów finansowych. Zajmują się także wspieraniem swoich klientów podczas pozyskiwania dodatkowego kapitału na finansowanie działalności w postaci kredytów czy dotacji z Unii Europejskiej.

 
Nowoczesne usługi księgowe dla firm

usługi księgowe - biuro rachunkoweProwadzenie księgowości dla wielu właścicieli fi

Assessment Center - specyfika centrum oceny

Assessment CenterPo raz pierwszy z metody Assessment Center - centrum

Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubi
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...