Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Oferta biur finansowo-rachunkowych

Nowoczesne biura finansowo-rachunkowe zmieniają na kompleksową swoją ofertę. Rozbudowany został zarówno sektor usług typowo księgowych, ale poza tym, zostały również dodane inne usługi, na przykład usługi doradcze, finansowe czy kadrowo-płacowe.

Warto przyjrzeć się im bliżej i dowiedzieć się, na jakie ciekawe propozycje ze strony biura rachunkowego może dziś liczyć każda firma. W skład usług księgowych wchodzi oczywiście prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jak również innych ksiąg handlowych firmy oraz ewidencjonowanie podatków i innych należności.

Można również skorzystać z ciekawej i nowoczesnej usługi rozliczania eksportu i importu, co jest bardzo przydatne zwłaszcza dla firm międzynarodowych. Poza tym, wiele przedsiębiorstw chętnie korzysta z możliwości wspierania ich przez profesjonalistów w chwili kontroli z urzędu. Dodaje to pewności, że specjalista dopilnuje, aby wszystko odbyło się właściwie. Usługi księgowe to jednak nie wszystko. Drugą, ważną sferę usług stanowi oferta finansowa i doradcza.

W jej skład wchodzą między innymi takie usługi, jak: wspieranie podczas pozyskiwania kredytów bankowych, wykonywanie profesjonalnych analiz finansowych jak również doradztwo we wszystkich sprawach związanych z finansami firmy. Staranie się o kredyt ze wsparciem specjalisty z biura rachunkowego jest o wiele prostsze. Taki ekspert zatroszczy się o to, aby umowa kredytowa została zawarta na jak najbardziej korzystnych warunkach. Ponadto, biuro rachunkowe może na zlecenie firmy przygotować również profesjonalny biznes plan, prognozę czy analizę finansową danego przedsięwzięcia.

Z ogromnym zainteresowaniem ze strony firm spotyka się również doradztwo ekspertów w różnych sprawach związanych z finansami przedsiębiorstwa. Kolejną grupę usług nowoczesnych biur rachunkowych tworzą usługi kadrowe i płacowe. Obejmują one między innymi tworzenie i prowadzenie akt osobowych osób zatrudnionych w firmie jak również profesjonalnych list płacowych jak również sporządzanie rocznych informacji o dochodach.

 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od

Podmioty na rynku finansowym

Finanse są związane z działaniem rynku finansowego, czyli miejscem, gdzie dokonuje się wszelkich transakc