Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Oferta biur finansowo-rachunkowych

Nowoczesne biura finansowo-rachunkowe zmieniają na kompleksową swoją ofertę. Rozbudowany został zarówno sektor usług typowo księgowych, ale poza tym, zostały również dodane inne usługi, na przykład usługi doradcze, finansowe czy kadrowo-płacowe.

Warto przyjrzeć się im bliżej i dowiedzieć się, na jakie ciekawe propozycje ze strony biura rachunkowego może dziś liczyć każda firma. W skład usług księgowych wchodzi oczywiście prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jak również innych ksiąg handlowych firmy oraz ewidencjonowanie podatków i innych należności.

Można również skorzystać z ciekawej i nowoczesnej usługi rozliczania eksportu i importu, co jest bardzo przydatne zwłaszcza dla firm międzynarodowych. Poza tym, wiele przedsiębiorstw chętnie korzysta z możliwości wspierania ich przez profesjonalistów w chwili kontroli z urzędu. Dodaje to pewności, że specjalista dopilnuje, aby wszystko odbyło się właściwie. Usługi księgowe to jednak nie wszystko. Drugą, ważną sferę usług stanowi oferta finansowa i doradcza.

W jej skład wchodzą między innymi takie usługi, jak: wspieranie podczas pozyskiwania kredytów bankowych, wykonywanie profesjonalnych analiz finansowych jak również doradztwo we wszystkich sprawach związanych z finansami firmy. Staranie się o kredyt ze wsparciem specjalisty z biura rachunkowego jest o wiele prostsze. Taki ekspert zatroszczy się o to, aby umowa kredytowa została zawarta na jak najbardziej korzystnych warunkach. Ponadto, biuro rachunkowe może na zlecenie firmy przygotować również profesjonalny biznes plan, prognozę czy analizę finansową danego przedsięwzięcia.

Z ogromnym zainteresowaniem ze strony firm spotyka się również doradztwo ekspertów w różnych sprawach związanych z finansami przedsiębiorstwa. Kolejną grupę usług nowoczesnych biur rachunkowych tworzą usługi kadrowe i płacowe. Obejmują one między innymi tworzenie i prowadzenie akt osobowych osób zatrudnionych w firmie jak również profesjonalnych list płacowych jak również sporządzanie rocznych informacji o dochodach.

 
Rozsądne planowanie wydatków

Rozsądne planowanie wydatków może okazać się kluczem do sukcesu. Jak to robić, aby zawsze wyjść na plus?

Specjalista od finansów

Miłośnik matematyki i doradzania ma we współczesnym świecie nową alternatywę: może zostać specjalista od

Notowania giełdowe

W sieci internetowej cały czas można kontrolować bez większych problemów różnorodne notowania giełdowe, taki