Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Osobowe pojazdy interesujacą lokatą

Obecnie w czasach, w których ciągle słychać o globalnym zastoju kapitałowym większość inwestorów poszukuje oszczędności bądź możliwości ulokowania posiadanych finansów w jakiś biznes, na którym nie poniosą klęski. Lepszym kierunkiem działań by był jakiś zarobek, ale w obecnej dobie to jest trudne do realizacji.

Aby zwiększyć stan posiadania na lokacie bankowej musimy zamrozić swe finanse na długofalowy czas, po czym w ten sposób nie osiągnie się pokaźnych dochodów. Inwestowanie na giełdzie lub zainwestowanie w surowce niosą za sobą spore ryzyko.

Okazuje się, że zakupienie oldtimera potrafi nieść za sobą spore dochody na przestrzeni kilkunastu lat. Samochody z poprzedniej epoki bywają bardzo zyskowną inwestycją, lecz warto wiedzieć, iż posiadanie długowiecznego czterokołowca ma związek z dużymi kosztami serwisu i niedostępności jakiejkolwiek z części. Prawie wszystkie części zamienne, które są konieczne do naprawy w zasadzie można wytworzyć samemu, a wyszukanie fachowca, który zrobi renowację zakrawa na niemożliwość.

Jeśli kupimy samochód w stanie prawie idealnym, wtedy jest dużo łatwiej, ale trzeba uważać na możliwą grabież, bowiem znajdują się łasi na to, by stać się posiadaczem drogiego przedwojennego luksusu w bez wydatków choć gro fascynatów na szczęście obserwuje samochód z zafascynowaniem. Gdy nie czujemy klimatu lat przedwojennych, powinny nas zainteresować samochody np. z lat sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. Odpowiednim wyborem mogą być auta: Syrena, Duży Fiat czy też popularny w dawnym okresie Fiat 126p. W XXI wieku cena tych samochodów bardzo wznosi się wzwyż, bo o model w dobrym stanie bywa naprawdę ciężko. Podczas, gdy nie interesują Cię polskie perełki należy spojrzeć za granicę zachodnią albo południową. Ważne modele Porsche, Mercedesa czy też Skody to ciekawa inwestycja.

Jednakże to nie jest zabawa dla wszystkich. Inwestowanie w kultowe samochody wymaga znacznej wiedzy i dużej znajomości rynku. Aby nie stracić trzeba być zorientowanym w temacie danych modeli. Cena zależy od wielu elementów składowych na przykład lat wyprodukowania, wyposażenia lub przeszłości tego samochodu. Wycena zależy też od miejsca, inne auta pożądane są w Ameryce Północnej, inne w krajach europejskich czy w Japonii.

Wówczas, kiedy tradycyjnie auta tracą swoją cenę, to w wypadku modeli bardzo starych sytuacja przedstawia się inaczej. Rynek kultowych aut obecnie zaczyna rozkwitać, a pojazdy stare stają się ciekawą alternatywą dla inwestorów.

 
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpozn

Jak długo można spłacać kredyt hipoteczny?

Banki nie mogą udzielać kredytów na dłużej niż 35 lat, ale nawet krótszy okres może okazać się na kredyt

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Dla wielu z nas stają się jedyną szansą na dokonanie zakupu mieszkania lub samochodu.