Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Oszczędzanie
Oszczędzanie - osoby oszczędne

Osoby oszczędne nie wydają może zbyt dużo pieniędzy i starają się dokładnie przemyśleć każdy wydatek, ale za to nie brakuje im wtedy pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Oszczędzanie jest bardzo trudne w realizacji, ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego.

Istnieje na całym świecie naprawdę spora liczba osób, dla których oszczędzanie jest przyjemnością i czerpią one z tego ogromną satysfakcję, każdy z nas może tego spróbować na własnym przykładzie, jednak musimy się przygotować na to, że nie zawsze kończy się to sukcesem.

Więcej…
 
Rozsądne oszczędzanie

100W dobie kryzysu coraz więcej osób stara się oszczędzać wszystko, co możliwe. Ma to sens zarówno dla domowego budżetu, jak i dla ekologii, która z roku na rok staje się coraz ważniejszą dziedziną nie tylko nauki, ale i naszego codziennego życia. Co zatem można zrobić, aby za rachunki płacić mniej?

Aby oszczędzać prąd, wodę i zmniejszyć wydatki z nimi związane, warto, po pierwsze, zmienić żarówki na energooszczędne oraz wody w czajniku gotować tyle, ile rzeczywiście jest nam potrzebne - nie więcej. Wskazane jest też systematyczne odmrażanie lodówki oraz ograniczanie czuwania urządzeń takich jak telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD czy innych.

Więcej…
 
Oszczędzanie na czarną godzinę

Oszczędzanie na czarną godzinę

Los niesie za sobą wiele nieprzewidywalnych i nieplanowanych zdarzeń, w których możemy nagle potrzebować pieniędzy. Utrata pracy, choroba, wypadek czy inne nagłe wydatki mogą sprawić, że gotówka będzie niezwykle potrzebna. Dlatego ważne jest wcześniejsze systematyczne oszczędzanie, które stanie się kołem ratunkowym w razie wystąpienia niekorzystnej sytuacji i pozwoli uniknąć kłopotów finansowych.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...