Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Oszczędzanie
Oszczędzanie - osoby oszczędne

Osoby oszczędne nie wydają może zbyt dużo pieniędzy i starają się dokładnie przemyśleć każdy wydatek, ale za to nie brakuje im wtedy pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Oszczędzanie jest bardzo trudne w realizacji, ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego.

Istnieje na całym świecie naprawdę spora liczba osób, dla których oszczędzanie jest przyjemnością i czerpią one z tego ogromną satysfakcję, każdy z nas może tego spróbować na własnym przykładzie, jednak musimy się przygotować na to, że nie zawsze kończy się to sukcesem.

Więcej…
 
Rozsądne oszczędzanie

100W dobie kryzysu coraz więcej osób stara się oszczędzać wszystko, co możliwe. Ma to sens zarówno dla domowego budżetu, jak i dla ekologii, która z roku na rok staje się coraz ważniejszą dziedziną nie tylko nauki, ale i naszego codziennego życia. Co zatem można zrobić, aby za rachunki płacić mniej?

Aby oszczędzać prąd, wodę i zmniejszyć wydatki z nimi związane, warto, po pierwsze, zmienić żarówki na energooszczędne oraz wody w czajniku gotować tyle, ile rzeczywiście jest nam potrzebne - nie więcej. Wskazane jest też systematyczne odmrażanie lodówki oraz ograniczanie czuwania urządzeń takich jak telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD czy innych.

Więcej…
 
Oszczędzanie na czarną godzinę

Oszczędzanie na czarną godzinę

Los niesie za sobą wiele nieprzewidywalnych i nieplanowanych zdarzeń, w których możemy nagle potrzebować pieniędzy. Utrata pracy, choroba, wypadek czy inne nagłe wydatki mogą sprawić, że gotówka będzie niezwykle potrzebna. Dlatego ważne jest wcześniejsze systematyczne oszczędzanie, które stanie się kołem ratunkowym w razie wystąpienia niekorzystnej sytuacji i pozwoli uniknąć kłopotów finansowych.

Więcej…