Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Oszczędzanie
Oszczędzanie - osoby oszczędne

Osoby oszczędne nie wydają może zbyt dużo pieniędzy i starają się dokładnie przemyśleć każdy wydatek, ale za to nie brakuje im wtedy pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Oszczędzanie jest bardzo trudne w realizacji, ale jak wiadomo dla chcącego nic trudnego.

Istnieje na całym świecie naprawdę spora liczba osób, dla których oszczędzanie jest przyjemnością i czerpią one z tego ogromną satysfakcję, każdy z nas może tego spróbować na własnym przykładzie, jednak musimy się przygotować na to, że nie zawsze kończy się to sukcesem.

Więcej…
 
Oszczędzanie na czarną godzinę

Oszczędzanie na czarną godzinę

Los niesie za sobą wiele nieprzewidywalnych i nieplanowanych zdarzeń, w których możemy nagle potrzebować pieniędzy. Utrata pracy, choroba, wypadek czy inne nagłe wydatki mogą sprawić, że gotówka będzie niezwykle potrzebna. Dlatego ważne jest wcześniejsze systematyczne oszczędzanie, które stanie się kołem ratunkowym w razie wystąpienia niekorzystnej sytuacji i pozwoli uniknąć kłopotów finansowych.

Więcej…
 
Systematyczne oszczędzanie

Budowanie funduszu bezpieczeństwa to dla wielu osób ważny cel finansowy jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, z tego jak ważne jest posiadanie własnego funduszu, który zabezpieczy nas w razie wystąpienia nagłego wydatku lub utraty pracy.

Oczywiście ciężko jest jednorazowo odłożyć kwotę kilku tysięcy złotych, która będzie stanowiła nasz fundusz bezpieczeństwa dlatego tak ważne jest systematyczne oszczędzanie.

Więcej…
 
Więcej artykułów…