Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Porady
Rozmowa kwalifikacyjną bez doświadczenia w danej branży?

Rozmowa kwalifikacyjnaSzukasz pracy i denerwują Cię ogłoszenia z wymaganym kilkuletnim stażem pracy? Opisane wymagania przez pracodawcę Cię przerastają? Niestety, ten trend jest coraz powszechniejszy, ale w żadnym wypadku nie powinien zrażać w robieniu kariery i poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy.

Oszczędzaj czas

Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić. Pracodawca to człowiek mający określoną wizję, który nie może sobie pozwolić na zatrudnienie dowolnej osoby.

Więcej…
 
Jak zostać instruktorem jazdy?

Instruktor jazdyAby zostać instruktorem jazdy należy ukończyć odpowiedni kurs. Trwa on dwieście godzin i kończy się egzaminem. Jego pomyślne zdanie uprawnia do wykonywania zawodu nauczyciela jazdy.

Więcej…
 
Zakres obowiązków prawników

PrawnikKażdy, kto ukończył studia prawnicze stoi następnie przed wyborem dalszej ścieżki zawodowej. Możliwości jest bardzo dużo, studia prawnicze są bowiem kierunkiem który umożliwia szeroki wybór dalszej kariery. Można postawić na przykład na zawód adwokata, prokuratora lub radcy prawnego. Jednym z prestiżowych zawodów prawniczych jest także zawód sędziego oraz notariusza. Zakres obowiązków wymienionych zawodów jest bardzo zróżnicowany.

Więcej…