Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Porady
Fotograf - artysta

FotografFotografia najprościej dzieli się na artystyczną i użytkową.

Ta pierwsza ma za zadanie dostarczać przede wszystkim walorów estetycznych, podobnie zresztą jak cała sztuka. Wielu fotografów woli być właśnie takimi artystami niż rzemieślnikami, którzy dostają zlecenie i mają wykonać konkretny obraz. Trudno im tak zaszufladkować obrazy zatrzymywane w kadrze, wolą pobawić się konwencjami, stylami, ujęciami. Niestety, twórcy reklam często oczekują od nich konkretnego wyniku.

Więcej…
 
Dziennikarze prasowi

Dziennikarze prasowiWielu współczesnych dziennikarzy myśli poważnie o wybraniu specjalizacji prasowej, która jest bardzo ciekawa, i to nie podlega żadnej większej dyskusji. Z całą pewnością można jednak stwierdzić fakt, że pisanie w prasie jest jednak dość trudnym zadaniem, bo trzeba być wtedy niezwykle kreatywną, a także pewną siebie osobą, co jest w tym wszystkim zdecydowanie najważniejsze.

Więcej…
 
Nowa reklama i rodzaj działań biur matrymonialnych

Biuro matrymonialneObecnie w zgodzie z najnowszymi trendami i wynikami rozlicznych, wieloletnich badań naukowych, biura matrymonialne powzięły w celu pozyskiwania nowych klientów, skuteczniejsze metody, w oparciu o naukowe korelacje. I tak na zachodzie, modne stało się że biura matrymonialne reklamują się tym, że w doborze partnerów stosują markery chemiczne.

Więcej…