Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Porady
Jak przetrwać w kryzysie?

Jak przetrwać w kryzysie?O kryzysie mówią wszyscy i wszyscy naprawdę się go boją. Takie czasy jednak nastały i wiele firm jest zamykanych, wiele przedsiębiorstw plajtuje, ponieważ nie wytrzymują naporu konkurencji jak również braku klientów.

Ludzie nie mają pieniędzy na drogie usługi, kosztowne produkty, a wiele firm zajmujących się tego typu działalnością po prostu muszą pogodzić się z trwającym kryzysem. Takie firmy mają kilka sposobów na wyjście z kryzysu jak również poradzenie sobie w tej sytuacji.

Więcej…
 
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpoznawalna marka. Każdy z nas by chciał, aby jego firma była rozpoznawalna i kojarzona z pozytywnymi emocjami. Jednak niewiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak osiągnąć ten ważny cel. Punktem wyjścia dla rozpoczęcia działań brandingowych jest spójna identyfikacja wizualna.

Czym ona jest i jak ją stworzyć?

Więcej…
 
Jak długo można spłacać kredyt hipoteczny?

Banki nie mogą udzielać kredytów na dłużej niż 35 lat, ale nawet krótszy okres może okazać się na kredytobiorcy zbyt długi. Wszystko zależy min. od wieku kredytobiorcy.

Okres spłaty kredytu hipotetecznego

Okres spłaty kredytu hipotecznego nie może być dłuższy niż 35 lat. Reguluje to, od początku 2014 r., Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego. Jak wynika jednak z danych Związku Banków Polskich, i tak Polacy raczej nie zaciągali kredytów hipotecznych na dłuższy okres - kredyty na dłużej niż 35 lat np. w 2013 r. zaciągnęło tylko ok. 1-2 proc. wszystkich kredytobiorców.

Więcej…