Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Porady
Identyfikacja wizualna jako podstawa budowania marki

Identyfikacja wizualnaMało co w biznesie ma taką wartość jak solidna i rozpoznawalna marka. Każdy z nas by chciał, aby jego firma była rozpoznawalna i kojarzona z pozytywnymi emocjami. Jednak niewiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak osiągnąć ten ważny cel. Punktem wyjścia dla rozpoczęcia działań brandingowych jest spójna identyfikacja wizualna.

Czym ona jest i jak ją stworzyć?

Więcej…
 
Jak długo można spłacać kredyt hipoteczny?

Banki nie mogą udzielać kredytów na dłużej niż 35 lat, ale nawet krótszy okres może okazać się na kredytobiorcy zbyt długi. Wszystko zależy min. od wieku kredytobiorcy.

Okres spłaty kredytu hipotetecznego

Okres spłaty kredytu hipotecznego nie może być dłuższy niż 35 lat. Reguluje to, od początku 2014 r., Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego. Jak wynika jednak z danych Związku Banków Polskich, i tak Polacy raczej nie zaciągali kredytów hipotecznych na dłuższy okres - kredyty na dłużej niż 35 lat np. w 2013 r. zaciągnęło tylko ok. 1-2 proc. wszystkich kredytobiorców.

Więcej…
 
Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Dla wielu z nas stają się jedyną szansą na dokonanie zakupu mieszkania lub samochodu.

Dzięki nim możemy inwestować oraz kupować te rzeczy, na które musielibyśmy odkładać przez lata. Kredyty mogą nam ułatwiać życie, a dzięki nim możemy spełniać swe marzenia. By kredyty pomagały nam w realizacji życiowych planów i nie stawały się przyczyną późniejszych problemów finansowych, należy dokładnie przemyśleć decyzję o tym, gdzie, ile i na jak długo pożyczamy.

Więcej…