Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Poszukiwanie pracy

143Osoby poszukujące pracy mają wiele sposobów na jej znalezienie, ponieważ współczesne media są bardzo pomocne w całym procesie.

Pracy możemy szukać oczywiście w gazetach, w odpowiednich rubrykach z ogłoszeniami. Bardzo dobrym pomysłem jest również pytanie znajomych, czy nie słyszeli o jakiejś pracy czy wolnym stanowisku.

Bardzo modne jest również szukanie pracy marzeń przez Internet. Jest to chyba najszybsza forma na znalezienie zatrudnienia.

W jakich branżach można tam znaleźć pracę?

Praktycznie w każdej. Nowoczesne strony umożliwiające znalezienie pracy oferują wykonanie profesjonalnego CV i pomoc przy napisaniu listu motywacyjnego na konkretne stanowisko. Ponadto coraz więcej firm umieszcza ogłoszenia o aktualnych wakatach w sieci, ponieważ to właśnie tam najłatwiej znaleźć potencjalnych pracowników. Można również aplikować na dane stanowisko przez Internet. Poszukuje się pracowników z praktycznie każdej branży, od informatyki i techniki przez zawody dla humanistów aż po lekarzy, prawników, tłumaczy i specjalistów z zakresu budownictwa.

 
Ścieżka kariery zawodowej

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w

Tłumacz

W naszym życiu wiele jest sytuacji, kiedy potrzebujemy skorzystać z usług różnych fachowców.