Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Poszukiwanie pracy

143Osoby poszukujące pracy mają wiele sposobów na jej znalezienie, ponieważ współczesne media są bardzo pomocne w całym procesie.

Pracy możemy szukać oczywiście w gazetach, w odpowiednich rubrykach z ogłoszeniami. Bardzo dobrym pomysłem jest również pytanie znajomych, czy nie słyszeli o jakiejś pracy czy wolnym stanowisku.

Bardzo modne jest również szukanie pracy marzeń przez Internet. Jest to chyba najszybsza forma na znalezienie zatrudnienia.

W jakich branżach można tam znaleźć pracę?

Praktycznie w każdej. Nowoczesne strony umożliwiające znalezienie pracy oferują wykonanie profesjonalnego CV i pomoc przy napisaniu listu motywacyjnego na konkretne stanowisko. Ponadto coraz więcej firm umieszcza ogłoszenia o aktualnych wakatach w sieci, ponieważ to właśnie tam najłatwiej znaleźć potencjalnych pracowników. Można również aplikować na dane stanowisko przez Internet. Poszukuje się pracowników z praktycznie każdej branży, od informatyki i techniki przez zawody dla humanistów aż po lekarzy, prawników, tłumaczy i specjalistów z zakresu budownictwa.

 
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplika

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy k

Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycz