Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Poszukiwanie pracy

143Osoby poszukujące pracy mają wiele sposobów na jej znalezienie, ponieważ współczesne media są bardzo pomocne w całym procesie.

Pracy możemy szukać oczywiście w gazetach, w odpowiednich rubrykach z ogłoszeniami. Bardzo dobrym pomysłem jest również pytanie znajomych, czy nie słyszeli o jakiejś pracy czy wolnym stanowisku.

Bardzo modne jest również szukanie pracy marzeń przez Internet. Jest to chyba najszybsza forma na znalezienie zatrudnienia.

W jakich branżach można tam znaleźć pracę?

Praktycznie w każdej. Nowoczesne strony umożliwiające znalezienie pracy oferują wykonanie profesjonalnego CV i pomoc przy napisaniu listu motywacyjnego na konkretne stanowisko. Ponadto coraz więcej firm umieszcza ogłoszenia o aktualnych wakatach w sieci, ponieważ to właśnie tam najłatwiej znaleźć potencjalnych pracowników. Można również aplikować na dane stanowisko przez Internet. Poszukuje się pracowników z praktycznie każdej branży, od informatyki i techniki przez zawody dla humanistów aż po lekarzy, prawników, tłumaczy i specjalistów z zakresu budownictwa.

 
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplika

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy k

Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycz
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...