Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Pozycjonowanie SEO - podstawa reklamy internetowej

Pozycjonowanie SEO analizaPozycjonowanie, pomimo dużej wiedzy polskich specjalistów z branży SEO, jest stosunkowo nową branżą. Prawdopodobnie nie minęło jeszcze 15 lat, odkąd pierwsi pozycjonerzy zrozumieli na czym to właściwie polega.

A czym w ogóle jest wspomniana branża SEO - pozycjonowanie i co może ono przynieść Twojej stronie, Twojej firmie i generalnie Twojemu biznesowi?

SEO to nie magia

Choć wielu doszukuje się niesamowitych sztuczek, tajnych kodów, a może i znajomości w Google, to SEO tak naprawdę nie jest czymś niesamowicie trudnym.
Rozwinięcie skrótu owego tajemniczego zagadnienia to search engine optimization (optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe). Nazwy tej raczej się nie tłumaczy dosłownie, raczej: zasady wyszukiwania i optymalizacji. A zatem zasady i zabiegi, które mają na celu wspomóc naszej stronie dostać się na wysokie pozycje.

Co jest podstawą SEO?

Nic innego jak:
- dobrze wykonana strona, estetyczna dla internauty, nie zawierająca błędów w kodzie (głównie html i css, czyli kwestie odpowiedzialne za wygląd),
- dobre linkowanie wewnętrzne i z zewnątrz strony www.

Linkowanie zewnętrzne jest niczym innym jak zamieszczeniem adresu URL na zewnętrznych stronach, a możliwości na pozyskanie takiego linku są naprawdę nieograniczone. Wystarczy dodać swoją stronę do katalogów stron, dzięki dobrym tekstom pozyskać linki z blogów tematycznych, warto udzielać się na forach które dotyczą naszej tematyki (a tam podawać link do naszej strony) itd.

Jak nie pozycjonować?

Skoro linki są jedną z podstaw pozycjonowania, to może warto zakupić ich tysiące i dodać jednego czy przez kilka dni? Nic podobnego. Zdecydowanie przestrzegamy przed takimi praktykami. Kupowanie linków jest zabronione przez Google i karane filtrami dla strony, a ich nienaturalny przyrost szybko wykrywany. Staraj się to zrobić z umiarem, ponieważ algorytm wyszukiwarki wykryje chęć sztucznego podbicia pozycji, a to może być bardzo niekorzystne (strona może zostać trwale lub czasowo wyrzucona z wyników wyszukiwania).
Na początek zdobywać zaledwie kilka linków dziennie nie tylko do strony głównej, a także do podstron.

Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim jakość linków. Warto pozyskać te, które pochodzą ze stron o wysokim PR (page rank - ranking stron www). Staraj się aby wprowadzić różnorodność: nieco wpisów z dobrych moderowanych katalogów, trochę z blogów, kilka z komentarzy (komentując wpisy blogerów, możesz podać link do swojej strony), jeszcze parę z for internetowych i dobrych toplist. Jeśli ruszysz głową, znajdziesz wiele miejsc, gdzie można umieścić taką darmową reklamę.

Podsumowując

Oczywiście ten artykuł nie nauczy Cię kompleksowego pozycjonowania, gdyż aby móc zrozumieć działanie SEO, należałoby poświęcić minimum kilka miesięcy ćwiczeń i wiedzy teoretycznej. Jednak mamy nadzieję, że ta krótka notka zachęciła Cię do wyszukiwania nowych alternatyw związanych z reklamą internetową.

I na zakończenie trochę autoreklamy... Warto oczywiście powierzyć te czynności specjalistom, zapraszamy zatem do współpracy.

 
Pozycjonowanie jako nowoczesny instrument marketingowy

Pozycjonowanie marketingMarketing internetowy to jedno ze źródeł

Optymalizacja strony internetowej

Pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej są to dwa nierozłącznie związane ze

Pozycjonowanie Stron Internetowych WWW

Pozycjoner SEO w InternecieWysokie miejsca w wynikach wyszukiwań wyszukiwarek ( ze szc
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...