Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Pozycjonowanie SEO - podstawa reklamy internetowej

Pozycjonowanie SEO analizaPozycjonowanie, pomimo dużej wiedzy polskich specjalistów z branży SEO, jest stosunkowo nową branżą. Prawdopodobnie nie minęło jeszcze 15 lat, odkąd pierwsi pozycjonerzy zrozumieli na czym to właściwie polega.

A czym w ogóle jest wspomniana branża SEO - pozycjonowanie i co może ono przynieść Twojej stronie, Twojej firmie i generalnie Twojemu biznesowi?

SEO to nie magia

Choć wielu doszukuje się niesamowitych sztuczek, tajnych kodów, a może i znajomości w Google, to SEO tak naprawdę nie jest czymś niesamowicie trudnym.
Rozwinięcie skrótu owego tajemniczego zagadnienia to search engine optimization (optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe). Nazwy tej raczej się nie tłumaczy dosłownie, raczej: zasady wyszukiwania i optymalizacji. A zatem zasady i zabiegi, które mają na celu wspomóc naszej stronie dostać się na wysokie pozycje.

Co jest podstawą SEO?

Nic innego jak:
- dobrze wykonana strona, estetyczna dla internauty, nie zawierająca błędów w kodzie (głównie html i css, czyli kwestie odpowiedzialne za wygląd),
- dobre linkowanie wewnętrzne i z zewnątrz strony www.

Linkowanie zewnętrzne jest niczym innym jak zamieszczeniem adresu URL na zewnętrznych stronach, a możliwości na pozyskanie takiego linku są naprawdę nieograniczone. Wystarczy dodać swoją stronę do katalogów stron, dzięki dobrym tekstom pozyskać linki z blogów tematycznych, warto udzielać się na forach które dotyczą naszej tematyki (a tam podawać link do naszej strony) itd.

Jak nie pozycjonować?

Skoro linki są jedną z podstaw pozycjonowania, to może warto zakupić ich tysiące i dodać jednego czy przez kilka dni? Nic podobnego. Zdecydowanie przestrzegamy przed takimi praktykami. Kupowanie linków jest zabronione przez Google i karane filtrami dla strony, a ich nienaturalny przyrost szybko wykrywany. Staraj się to zrobić z umiarem, ponieważ algorytm wyszukiwarki wykryje chęć sztucznego podbicia pozycji, a to może być bardzo niekorzystne (strona może zostać trwale lub czasowo wyrzucona z wyników wyszukiwania).
Na początek zdobywać zaledwie kilka linków dziennie nie tylko do strony głównej, a także do podstron.

Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim jakość linków. Warto pozyskać te, które pochodzą ze stron o wysokim PR (page rank - ranking stron www). Staraj się aby wprowadzić różnorodność: nieco wpisów z dobrych moderowanych katalogów, trochę z blogów, kilka z komentarzy (komentując wpisy blogerów, możesz podać link do swojej strony), jeszcze parę z for internetowych i dobrych toplist. Jeśli ruszysz głową, znajdziesz wiele miejsc, gdzie można umieścić taką darmową reklamę.

Podsumowując

Oczywiście ten artykuł nie nauczy Cię kompleksowego pozycjonowania, gdyż aby móc zrozumieć działanie SEO, należałoby poświęcić minimum kilka miesięcy ćwiczeń i wiedzy teoretycznej. Jednak mamy nadzieję, że ta krótka notka zachęciła Cię do wyszukiwania nowych alternatyw związanych z reklamą internetową.

I na zakończenie trochę autoreklamy... Warto oczywiście powierzyć te czynności specjalistom, zapraszamy zatem do współpracy.

 
Pozycjonowanie jako nowoczesny instrument marketingowy

Pozycjonowanie marketingMarketing internetowy to jedno ze źródeł

Optymalizacja strony internetowej

Pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej są to dwa nierozłącznie związane ze

Pozycjonowanie Stron Internetowych WWW

Pozycjoner SEO w InternecieWysokie miejsca w wynikach wyszukiwań wyszukiwarek ( ze szc