Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Pożyczka a kredyt

086Wiele osób zamiennie używa pojęć pożyczka i kredyt, ale należy sobie zdawać sprawę z tego, że te terminy oznaczają co innego.

Oba kojarzą nam się z pożyczaniem pieniędzy i słusznie, ale na tym podobieństwa się kończą. Kredyt jest produktem bankowym i tylko tam się go udziela. Jest wiele rodzajów kredytów. Znane nam są kredyty samochodowe, mieszkaniowe, gotówkowe, kredyty hipoteczne i konsolidacyjne.

Kredyt jest również odpowiednio oprocentowany. Wzięcie kredytu wiąże się również z wypełnieniem odpowiednich dokumentów i dopełnieniem wszelkich formalności. Dla banku dana osoba musi być wiarygodna, aby mogła spłacić dany kredyt. Ludzie czasem podchodzą do sprawny dość idealistycznie. Wiele osób uważa, że niskie raty kredytu są tak atrakcyjne, że nawet nie zauważą ich odliczania od pensji. Muszą jednak przewidzieć także wszelkiego typu niespodziewane wydatki, na przykład zepsuta rura w łazience, wypadek, choroba dziecka.

To wszystko kosztuje i w tym wypadku rata kredytu byłaby bardzo potrzebna na pokrycie tych aktualnych kosztów. Dlatego właśnie nie można pozwolić, aby rata kredytowa zabierała nam wszelkie oszczędności. Większe kredyty można rozłożyć na wiele lat, można również wziąć kilka kredytów, a dziś modne i wygodne jest ich zintegrowanie w jeden kredyt konsolidacyjny, wtedy rata jest o wiele niższa. Wiele osób ma problemy z dostaniem kredytu i to nie tylko z uwagi na zbyt małe zarobki i niewystarczającą zdolność kredytową, ale również ze względu na figurowanie na liście BIK.

Biuro Informacji Kredytowej prowadzi rejestr wszystkich dłużników, a bank ma do niego dostęp przez zatwierdzeniem każdego wniosku kredytowego. Dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się na pożyczki. Mogą ich udzielać banki, ale nie tylko. Wiele pożyczek, tak zwanych chwilówek, jest udzielanych przez szereg instytucji pozabankowych. To bardzo wygodne i szybkie, ale musimy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu takiej placówki, aby nie paść ofiarom oszustów. Pożyczkę można wziąć również od znajomego czy kogoś z rodziny. Umowę warto jednak sporządzić na piśmie, aby uniknąć nieporozumień.

 
Pożyczka dla firmy - porada

Pożyczka dla firmyGdy myślisz o zaciągnięciu kredytu powinieneś zwrócić uwagę na kilka spra

Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankoweKiedy tradycyjne placówki bankowe odmawiają nam udzielania kred