Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Pożyczki pozabankowe
Pożyczka dla firmy - porada

Pożyczka dla firmyGdy myślisz o zaciągnięciu kredytu powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw - dzięki czemu będziesz miał pewność iż nie będziesz miał problemu z jego spłaceniem.

Zacznijmy od tego że, na rynku działa ogromna ilość różnych firm oferujących kredyty. Z tego powodu nie opłaca się pójść do pierwszego banku z brzegu i wypełnić w nim wniosek kredytowy - bowiem możesz znaleźć o opcję bardziej atrakcyjną, jeżeli tylko poświęcisz na to trochę czasu.

Więcej…
 
Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankoweKiedy tradycyjne placówki bankowe odmawiają nam udzielania kredytów szukamy innych alternatywnych rozwiązań.

Banki w trakcie panującego kryzysu finansowego na całym świecie bardzo zaostrzyły procedury udzielania kredytów, teraz skrupulatniej sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, a do tego jesteśmy także sprawdzani w różnych bazach dłużników.

Więcej…
 
Pożyczka a kredyt

086Wiele osób zamiennie używa pojęć pożyczka i kredyt, ale należy sobie zdawać sprawę z tego, że te terminy oznaczają co innego.

Oba kojarzą nam się z pożyczaniem pieniędzy i słusznie, ale na tym podobieństwa się kończą. Kredyt jest produktem bankowym i tylko tam się go udziela. Jest wiele rodzajów kredytów. Znane nam są kredyty samochodowe, mieszkaniowe, gotówkowe, kredyty hipoteczne i konsolidacyjne.

Więcej…