Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Pożyczki pozabankowe
Kredyt a pożyczka pozabankowa - poznaj różnice

Różnic między kredytem a pożyczką jest wiele, choć oba pojęcia często używane są zamiennie. Z formalnego punktu widzenia oba instrumenty finansowe posiadają swoje indywidualne cechy, dzięki czemu mogą być łatwo rozróżnialne przez każdego z nas.

Więcej…
 
Pożyczka dla firmy - porada

Pożyczka dla firmyGdy myślisz o zaciągnięciu kredytu powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw - dzięki czemu będziesz miał pewność iż nie będziesz miał problemu z jego spłaceniem.

Zacznijmy od tego że, na rynku działa ogromna ilość różnych firm oferujących kredyty. Z tego powodu nie opłaca się pójść do pierwszego banku z brzegu i wypełnić w nim wniosek kredytowy - bowiem możesz znaleźć o opcję bardziej atrakcyjną, jeżeli tylko poświęcisz na to trochę czasu.

Więcej…
 
Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankoweKiedy tradycyjne placówki bankowe odmawiają nam udzielania kredytów szukamy innych alternatywnych rozwiązań.

Banki w trakcie panującego kryzysu finansowego na całym świecie bardzo zaostrzyły procedury udzielania kredytów, teraz skrupulatniej sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, a do tego jesteśmy także sprawdzani w różnych bazach dłużników.

Więcej…
 
Więcej artykułów…

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...