Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Pożyczki pozabankowe
Kredyt a pożyczka pozabankowa - poznaj różnice

Różnic między kredytem a pożyczką jest wiele, choć oba pojęcia często używane są zamiennie. Z formalnego punktu widzenia oba instrumenty finansowe posiadają swoje indywidualne cechy, dzięki czemu mogą być łatwo rozróżnialne przez każdego z nas.

Więcej…
 
Pożyczka dla firmy - porada

Pożyczka dla firmyGdy myślisz o zaciągnięciu kredytu powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw - dzięki czemu będziesz miał pewność iż nie będziesz miał problemu z jego spłaceniem.

Zacznijmy od tego że, na rynku działa ogromna ilość różnych firm oferujących kredyty. Z tego powodu nie opłaca się pójść do pierwszego banku z brzegu i wypełnić w nim wniosek kredytowy - bowiem możesz znaleźć o opcję bardziej atrakcyjną, jeżeli tylko poświęcisz na to trochę czasu.

Więcej…
 
Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankoweKiedy tradycyjne placówki bankowe odmawiają nam udzielania kredytów szukamy innych alternatywnych rozwiązań.

Banki w trakcie panującego kryzysu finansowego na całym świecie bardzo zaostrzyły procedury udzielania kredytów, teraz skrupulatniej sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, a do tego jesteśmy także sprawdzani w różnych bazach dłużników.

Więcej…
 
Więcej artykułów…