Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Praca
Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycznym przeżyciem stają się wszelakie formalności jakie trzeba załatwić w tym trudnym momencie, czy organizacja pogrzebu. Zazwyczaj zmarły, który zostawia na Ziemi bliskich, posiadał majątek, który jest dziedziczony.

Gdy majątek rozdzielany jest na zasadzie testamentu i nie miał żadnych długów, wówczas bliscy mogą skorzystać z dóbr materialnych które pozostały po zmarłej osobie. Podział majątku to często sytuacja, która niszczy rodziny jednak jest jeszcze jedna kwestia, o której chcieliśmy tu wspomnieć, a mianowicie długi.

Więcej…
 
Spółki prawa handlowego

W Polsce istnieje kilka rodzajów spółek prawa handlowego. Każda z nich charakteryzuje się konkretnymi wymaganiami. W zależności od rodzaju, dzielą się na spółki osobowe lub kapitałowe. Spółki osobowe, to spółka jawna, komandytowa oraz komandytowo - akcyjna.

Więcej…
 
Doradca podatkowy - kim jest i czym się zajmuje?

PrawoDoradca podatkowy to profesjonalny specjalista zaliczany do zawodów zaufania publicznego. Jest to zawód stosunkowy młody, jako że pierwsi tacy doradcy pojawili się dopiero w roku 1997, a zatem wtedy, gdy wprowadzono gospodarkę rynkową w naszym kraju.

Więcej…