Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Praca
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplikacyjnego oraz listu motywacyjnego. Wbrew pozorom to właśnie list motywacyjny ostatni sprawia kandydatom największą trudność i na podstawie jego niepoprawnej formy, odrzuca jest większość kandydatur.

Jak napisać list motywacyjny i przed czym się chronić? Oto kilka wskazówek.

Więcej…
 
Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, nie jest może gwarancją na to, że zdobędziemy wymarzoną pracę, ale z pewnością pomaga w jej uzyskaniu. Żeby wyróżnić się czymś na tle kandydatów i przejść rozmowę kwalifikacyjną pomyślnie, trzeba zastosować kilka prostych trików.

Więcej…
 
Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycznym przeżyciem stają się wszelakie formalności jakie trzeba załatwić w tym trudnym momencie, czy organizacja pogrzebu. Zazwyczaj zmarły, który zostawia na Ziemi bliskich, posiadał majątek, który jest dziedziczony.

Gdy majątek rozdzielany jest na zasadzie testamentu i nie miał żadnych długów, wówczas bliscy mogą skorzystać z dóbr materialnych które pozostały po zmarłej osobie. Podział majątku to często sytuacja, która niszczy rodziny jednak jest jeszcze jedna kwestia, o której chcieliśmy tu wspomnieć, a mianowicie długi.

Więcej…