Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Prawo
Sąd elektroniczny

Elektroniczne postępowanie upominawcze jest nowoczesnym sposobem na rozstrzyganie spraw drogą sądową przez Internet.

Z EPU korzysta wiele osób. Wszystkie sprawy są spakowane w paczki pozwów, które znacznie łatwiej je rozpatrywać. Sprawia to, że wszystko odbywa się znacznie szybciej i dodatkowo odciąża zwykłe sądy, które mogą zając się innymi sprawami.

Więcej…
 
E-sąd

152Pierwszy elektroniczny sąd powstał na początku 2010 roku w Lublinie.

Dziś jest to prężnie działająca instytucja, do której codziennie wpływa niejedna paczka pozwów. Wirtualne sądy zajmują się sprawami, które nie wymagają przedstawiania dowodów. Nie są to kwestie skomplikowane, dlatego zatrudnienie w takich sądach znajdują również młodzi prawnicy, którzy chętnie sprawdzą na początku w dość prostych i często oczywistych dla nich sprawach.

Więcej…
 
Ekspresowe tempo

006Zdecydowanie się na oddanie swojej sprawy do e-sądu jest naprawdę dobrym pomysłem.

Składanie pozwu odbywa się drogą elektroniczną, wystarczy się zalogować na stronie i wypełnić krótki formularz, podając niezbędne dane to rozpoczęcia EPU, czyli elektronicznego postępowania upominawczego. Należy też uiścić opłatę sądową, która jest jednak relatywnie niska, w porównaniu z kosztami ponoszonymi w zwykłych sądach.

Więcej…