Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Prawo
Sąd elektroniczny

Elektroniczne postępowanie upominawcze jest nowoczesnym sposobem na rozstrzyganie spraw drogą sądową przez Internet.

Z EPU korzysta wiele osób. Wszystkie sprawy są spakowane w paczki pozwów, które znacznie łatwiej je rozpatrywać. Sprawia to, że wszystko odbywa się znacznie szybciej i dodatkowo odciąża zwykłe sądy, które mogą zając się innymi sprawami.

Więcej…
 
E-sąd

152Pierwszy elektroniczny sąd powstał na początku 2010 roku w Lublinie.

Dziś jest to prężnie działająca instytucja, do której codziennie wpływa niejedna paczka pozwów. Wirtualne sądy zajmują się sprawami, które nie wymagają przedstawiania dowodów. Nie są to kwestie skomplikowane, dlatego zatrudnienie w takich sądach znajdują również młodzi prawnicy, którzy chętnie sprawdzą na początku w dość prostych i często oczywistych dla nich sprawach.

Więcej…
 
Ekspresowe tempo

006Zdecydowanie się na oddanie swojej sprawy do e-sądu jest naprawdę dobrym pomysłem.

Składanie pozwu odbywa się drogą elektroniczną, wystarczy się zalogować na stronie i wypełnić krótki formularz, podając niezbędne dane to rozpoczęcia EPU, czyli elektronicznego postępowania upominawczego. Należy też uiścić opłatę sądową, która jest jednak relatywnie niska, w porównaniu z kosztami ponoszonymi w zwykłych sądach.

Więcej…