Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Prawo
Sąd elektroniczny

Elektroniczne postępowanie upominawcze jest nowoczesnym sposobem na rozstrzyganie spraw drogą sądową przez Internet.

Z EPU korzysta wiele osób. Wszystkie sprawy są spakowane w paczki pozwów, które znacznie łatwiej je rozpatrywać. Sprawia to, że wszystko odbywa się znacznie szybciej i dodatkowo odciąża zwykłe sądy, które mogą zając się innymi sprawami.

Więcej…
 
E-sąd

152Pierwszy elektroniczny sąd powstał na początku 2010 roku w Lublinie.

Dziś jest to prężnie działająca instytucja, do której codziennie wpływa niejedna paczka pozwów. Wirtualne sądy zajmują się sprawami, które nie wymagają przedstawiania dowodów. Nie są to kwestie skomplikowane, dlatego zatrudnienie w takich sądach znajdują również młodzi prawnicy, którzy chętnie sprawdzą na początku w dość prostych i często oczywistych dla nich sprawach.

Więcej…
 
Ekspresowe tempo

006Zdecydowanie się na oddanie swojej sprawy do e-sądu jest naprawdę dobrym pomysłem.

Składanie pozwu odbywa się drogą elektroniczną, wystarczy się zalogować na stronie i wypełnić krótki formularz, podając niezbędne dane to rozpoczęcia EPU, czyli elektronicznego postępowania upominawczego. Należy też uiścić opłatę sądową, która jest jednak relatywnie niska, w porównaniu z kosztami ponoszonymi w zwykłych sądach.

Więcej…
 

  • Dopłaty z UE

    Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...