Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Rozmowa kwalifikacyjną bez doświadczenia w danej branży?

Rozmowa kwalifikacyjnaSzukasz pracy i denerwują Cię ogłoszenia z wymaganym kilkuletnim stażem pracy? Opisane wymagania przez pracodawcę Cię przerastają? Niestety, ten trend jest coraz powszechniejszy, ale w żadnym wypadku nie powinien zrażać w robieniu kariery i poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy.

Oszczędzaj czas

Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić. Pracodawca to człowiek mający określoną wizję, który nie może sobie pozwolić na zatrudnienie dowolnej osoby.

Musimy być jednak realistami - bez sensu jest aplikować na ogłoszenie, gdzie warunkiem koniecznym jest wieloletnie doświadczenie poparte wynikami, a my mamy za sobą staż i dwa lata na etacie. To jest dla nas najzwyklejsza strata czasu. Lepiej nieco inaczej spożytkować zapał i potencjał.

Rozmowa kwalifikacyjna - Są sposoby by bez doświadczenia zostać na nią zaproszony

By dobrze się sprzedać

Na pewno wiesz w jakich dziedzinach jesteś orłem i jakie cechy w Tobie dominują i czynią Cię wyjątkowym. Przygotowując list motywacyjny dokładnie opisz swojemu pracodawcy, co możesz mu zaoferować i jakimi umiejętności dysponujesz. Staraj się nie obiecywać, tylko pisać rzeczowo. Z perspektywy pracownika danej firmy, opisz co pozytywnego jesteś w stanie zrobić na proponowanym stanowisku. Liczą się konkrety, a nie przemyślenia i sztampowe opisy cech charakteru - choć też są ważne, ale w żadnym razie nie wolno z nimi przesadzać bo pracodawcy są uczuleni na brak indywidualnej pracy w liście motywacyjnym.

Nawiązuj kontakt

Być może ciężko będzie znaleźć kogoś, kto zarekomenduje i poprze Ciebie w ubieganiu się o pracę. Obserwuj działanie firmy, przeglądaj jej facebook'a, śledź kalendarz konferencji, otwartych spotkań i tymi ścieżkami staraj się zaintrygować sobą odpowiednie osoby. Możesz też wysłać delikatnego maila z pewnymi propozycjami bądź ciekawymi sugestiami. Taktownie i w dobrym smaku podziel się z nimi własnymi pomysłami. Wymaga to sporej odwagi ale jest wysokie prawdopodobieństwo, że zostaniesz zauważony i zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Na pewno przyniesie to lepszy efekt niż kilkadziesiąt listów motywacyjnych i CV (curriculum vitae) wysłanych w przypadkowe miejsca.

I bądź odważny

Menadżerowie chcą mieć w swoim zespole kreatywne i odważne jednostki. Pokaż, że jesteś jedną z nich i pamiętaj, że około 80% propozycji pracy nie wychodzi poza mury firmy. Wybierz inną drogę i wyślij tzw. aplikację spekulacyjną, czyli absolutnie nie związaną z naborem. Według powyższych zasad wykaż, że chcesz dołączyć do zespołu nie dla samej pracy, ale aby wnieść coś nowego. Masz pokazać, jakie umiejętności chcesz dać swojemu potencjalnemu pracodawcy. Jeżeli go w ten sposób zaintrygujesz, bądź pewien że o żadnym kryzysie nie będzie mowy. Współczesne czasy wymagają niebanalnych rozwiązań w dążeniu do sukcesu i napędzania kariery. Lecz nie od dziś wiadomo, że do odważnych świat należy a kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

 
Fotograf - artysta

FotografFotografia najprościej dzieli się na artystyczną i użytkową.

Dziennikarze prasowi

Dziennikarze prasowiWielu współczesnych dziennikarzy myśli poważnie o wybraniu specjaliza

Nowa reklama i rodzaj działań biur matrymonialnych

Biuro matrymonialneObecnie w zgodzie z najnowszymi trendami i wynikami rozlicznyc
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...