Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Rozmowa kwalifikacyjną bez doświadczenia w danej branży?

Rozmowa kwalifikacyjnaSzukasz pracy i denerwują Cię ogłoszenia z wymaganym kilkuletnim stażem pracy? Opisane wymagania przez pracodawcę Cię przerastają? Niestety, ten trend jest coraz powszechniejszy, ale w żadnym wypadku nie powinien zrażać w robieniu kariery i poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy.

Oszczędzaj czas

Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić. Pracodawca to człowiek mający określoną wizję, który nie może sobie pozwolić na zatrudnienie dowolnej osoby.

Musimy być jednak realistami - bez sensu jest aplikować na ogłoszenie, gdzie warunkiem koniecznym jest wieloletnie doświadczenie poparte wynikami, a my mamy za sobą staż i dwa lata na etacie. To jest dla nas najzwyklejsza strata czasu. Lepiej nieco inaczej spożytkować zapał i potencjał.

Rozmowa kwalifikacyjna - Są sposoby by bez doświadczenia zostać na nią zaproszony

By dobrze się sprzedać

Na pewno wiesz w jakich dziedzinach jesteś orłem i jakie cechy w Tobie dominują i czynią Cię wyjątkowym. Przygotowując list motywacyjny dokładnie opisz swojemu pracodawcy, co możesz mu zaoferować i jakimi umiejętności dysponujesz. Staraj się nie obiecywać, tylko pisać rzeczowo. Z perspektywy pracownika danej firmy, opisz co pozytywnego jesteś w stanie zrobić na proponowanym stanowisku. Liczą się konkrety, a nie przemyślenia i sztampowe opisy cech charakteru - choć też są ważne, ale w żadnym razie nie wolno z nimi przesadzać bo pracodawcy są uczuleni na brak indywidualnej pracy w liście motywacyjnym.

Nawiązuj kontakt

Być może ciężko będzie znaleźć kogoś, kto zarekomenduje i poprze Ciebie w ubieganiu się o pracę. Obserwuj działanie firmy, przeglądaj jej facebook'a, śledź kalendarz konferencji, otwartych spotkań i tymi ścieżkami staraj się zaintrygować sobą odpowiednie osoby. Możesz też wysłać delikatnego maila z pewnymi propozycjami bądź ciekawymi sugestiami. Taktownie i w dobrym smaku podziel się z nimi własnymi pomysłami. Wymaga to sporej odwagi ale jest wysokie prawdopodobieństwo, że zostaniesz zauważony i zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Na pewno przyniesie to lepszy efekt niż kilkadziesiąt listów motywacyjnych i CV (curriculum vitae) wysłanych w przypadkowe miejsca.

I bądź odważny

Menadżerowie chcą mieć w swoim zespole kreatywne i odważne jednostki. Pokaż, że jesteś jedną z nich i pamiętaj, że około 80% propozycji pracy nie wychodzi poza mury firmy. Wybierz inną drogę i wyślij tzw. aplikację spekulacyjną, czyli absolutnie nie związaną z naborem. Według powyższych zasad wykaż, że chcesz dołączyć do zespołu nie dla samej pracy, ale aby wnieść coś nowego. Masz pokazać, jakie umiejętności chcesz dać swojemu potencjalnemu pracodawcy. Jeżeli go w ten sposób zaintrygujesz, bądź pewien że o żadnym kryzysie nie będzie mowy. Współczesne czasy wymagają niebanalnych rozwiązań w dążeniu do sukcesu i napędzania kariery. Lecz nie od dziś wiadomo, że do odważnych świat należy a kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

 
Jak zostać instruktorem jazdy?

Instruktor jazdyAby zostać instruktorem jazdy należy ukończyć odpowiedni

Zakres obowiązków prawników

PrawnikKażdy, kto ukończył studia prawnicze stoi następnie przed wyborem dalszej ścieżki zawo

Stres przed wystąpieniami publicznymi - jak sobie z nim radzić?

StresStres przed wystąpieniami publicznymi odczuwa bardzo duża część osób - zarówno tych, którz