Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Ścieżka kariery zawodowej

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Od wielu lat panuje u nas bezrobocie, co oznacza istnienie, tzw. rynku pracodawcy. W tej sytuacji, jeśli ktoś nagle traci pracę zwykle decyduje się to, co jest akurat wolne, bo wiadomo, że szukanie wymarzonej posady trwałoby miesiącami i i tak nie ma gwarancji, że zakończy się sukcesem.

Niemniej jednak młodzi ludzi, gdy stoją u progu swojej kariery zawodowej zwykle widzą swoją przyszłość w optymistycznych barwach. Dużo myślą o tym, jak będzie wyglądała ich kariera zawodowa a swoje pierwsze aplikacje składają do największych i najlepszych firm, gdzie można znaleźć pracę zgodną z wykształceniem. W praktyce jednak kariera zawodowa w pierwszych latach po studiach jest dość trudna, często trzeba wykonywać mało ambitne prace za marne pieniądze.

Ludzie dobrze wykształceni, pracowici i ambitni zwykle jednak potrafią się wybić. Bardzo ważna jest akceptacja dla pierwszego, często niezbyt barwnego okresu kariery. Trzeba umieć sobie wytłumaczyć, że jest to etap przejściowy a zbieranie wszystkich doświadczeń jest bardzo cenne. Idealna kariera zawodowa widziana oczami współczesnego absolwenta to najczęściej praca w dużej międzynarodowej korporacji czy w innej prężnej firmie, gdzie można się rozwijać, walczyć z wyzwaniami i wykonywać ciekawe projekty, które będą dawać satysfakcję.

Dla wielu młodych ludzi kariera zawodowa to także pieniądze, prestiż i zagraniczne wyjazdy. Młodzi ludzie są dzisiaj mobilni i otwarci na nowe doświadczenia, dlatego gdy otrzymują ciekawą propozycję zawodową nawet daleko od domu często korzystają z takich okazji.

 
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplika

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy k

Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycz
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...