Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Sklepy internetowe - przyszłość sprzedaży

Sklepy internetoweSklepy stacjonarne, do niedawna będące jedynymi punktami sprzedaży, przeżywają obecnie kryzys. Konsumenci XXI wieku, nastawieni na wykonywanie wielu czynności w tym samym czasie, coraz chętniej rezygnują z zajmujących wiele godzin wypraw na zakupy, by za sprawą kilku kliknięć w sieci zaopatrzyć się w pożądane towary.

Warto zatem - jako przedsiębiorca - wyjść naprzeciw narastającym tendencjom i dzięki prowadzeniu e-sklepu zapewnić sobie pewną pozycję na wirtualnym rynku.

Nie taki diabeł straszny…

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że tworzenie sklepu internetowego wiąże się z wieloma przeszkodami, takimi jak brak wiedzy na temat programowania czy sposobów efektywnej promocji sprzedawanych produktów. Okazuje się jednak, że wystarczy zaopatrzyć się w specjalistyczny program, jak na przykład ERP 2.0, który może zdecydowanie ułatwić prowadzenie sprzedaży przez internet.

Do nas samych należeć będzie jednak - konieczna do nadania legalnego charakteru wszystkim transakcjom - rejestracja działalności gospodarczej. Dzięki tej procedurze zyskamy status profesjonalnego, pewnego sprzedawcy, czego często trudno wymagać od osób oferujących swoje towary na serwisach aukcyjnych i różnego rodzaju platformach.

Lepszy e-sklep w chmurze niż Allegro w zakładce "ulubione"

Wspomniane narzędzie ERP 2.0 umożliwia właścicielowi wirtualnego punktu zarządzanie nim z każdego miejsca, w którym się znajduje, niezależnie od pory dnia - za sprawą spopularyzowanych w Polsce chmur internetowych nie musimy już przemieszczać się, ściskając nerwowo laptopa, który zawiera całą dokumentację firmy.

Natomiast sam twór, jakim jest e-sklep, ze względu na swoją specyfikę, zdecydowanie przewyższa inne formy sprzedaży, takie jak aukcje czy linki udostępniane na portalach społecznościowych. Odrębność tego rodzaju punktu od innych wirtualnych kanałów sprzedaży polega przede wszystkim na zwiększonej szansie eliminowania konkurencji. Dzięki samodzielnej, niepodpiętej pod żaden serwis stronie www, właściciel sklepu sam decyduje o wszystkich aspektach dotyczących usług oferowanych przez niego konsumentom. Dodatkową zachętą dla kupujących będzie także atrakcyjna grafika portalu, podyktowana gustem sprzedawcy, a nie administratora jakiegoś serwisu.

E-sklep? Lubię to!

Jak widać, proces tworzenia sklepu internetowego nie musi być zajęciem trudnym, przerastającym możliwości przeciętnego przedsiębiorcy, chcącego rozwijać swoją działalność gospodarczą na wirtualnym rynku. Podczas rozkręcania takiego biznesu warto jednak pamiętać, że sukces firmy zależy nie tylko od pomysłu, jaki uda nam się zrealizować, lecz także od dostępnych narzędzi, jakimi - w drodze do usprawniania wirtualnych zakupów - się posłużymy.

 
Wybór domeny - tworzenie, koszty, na co zwracać uwagę wybierając ofertę?

wybór domenyJak stworzyć domenę? Istnieją dwa sposoby zdobycia domeny: Rynek pierwotny i

Jak skutecznie wypromować stronę internetową?

Strona internetowa nie będzie popularna sama z siebie. Czasem nie wystarczy to, że jest profesjona

Internet w firmie

Wiele przedsiębiorstw posiada już bezprzewodowy dostęp do Internetu, pozwalający na łatwiejsze wyszukiwan