Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Sklepy internetowe - przyszłość sprzedaży

Sklepy internetoweSklepy stacjonarne, do niedawna będące jedynymi punktami sprzedaży, przeżywają obecnie kryzys. Konsumenci XXI wieku, nastawieni na wykonywanie wielu czynności w tym samym czasie, coraz chętniej rezygnują z zajmujących wiele godzin wypraw na zakupy, by za sprawą kilku kliknięć w sieci zaopatrzyć się w pożądane towary.

Warto zatem - jako przedsiębiorca - wyjść naprzeciw narastającym tendencjom i dzięki prowadzeniu e-sklepu zapewnić sobie pewną pozycję na wirtualnym rynku.

Nie taki diabeł straszny…

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że tworzenie sklepu internetowego wiąże się z wieloma przeszkodami, takimi jak brak wiedzy na temat programowania czy sposobów efektywnej promocji sprzedawanych produktów. Okazuje się jednak, że wystarczy zaopatrzyć się w specjalistyczny program, jak na przykład ERP 2.0, który może zdecydowanie ułatwić prowadzenie sprzedaży przez internet.

Do nas samych należeć będzie jednak - konieczna do nadania legalnego charakteru wszystkim transakcjom - rejestracja działalności gospodarczej. Dzięki tej procedurze zyskamy status profesjonalnego, pewnego sprzedawcy, czego często trudno wymagać od osób oferujących swoje towary na serwisach aukcyjnych i różnego rodzaju platformach.

Lepszy e-sklep w chmurze niż Allegro w zakładce "ulubione"

Wspomniane narzędzie ERP 2.0 umożliwia właścicielowi wirtualnego punktu zarządzanie nim z każdego miejsca, w którym się znajduje, niezależnie od pory dnia - za sprawą spopularyzowanych w Polsce chmur internetowych nie musimy już przemieszczać się, ściskając nerwowo laptopa, który zawiera całą dokumentację firmy.

Natomiast sam twór, jakim jest e-sklep, ze względu na swoją specyfikę, zdecydowanie przewyższa inne formy sprzedaży, takie jak aukcje czy linki udostępniane na portalach społecznościowych. Odrębność tego rodzaju punktu od innych wirtualnych kanałów sprzedaży polega przede wszystkim na zwiększonej szansie eliminowania konkurencji. Dzięki samodzielnej, niepodpiętej pod żaden serwis stronie www, właściciel sklepu sam decyduje o wszystkich aspektach dotyczących usług oferowanych przez niego konsumentom. Dodatkową zachętą dla kupujących będzie także atrakcyjna grafika portalu, podyktowana gustem sprzedawcy, a nie administratora jakiegoś serwisu.

E-sklep? Lubię to!

Jak widać, proces tworzenia sklepu internetowego nie musi być zajęciem trudnym, przerastającym możliwości przeciętnego przedsiębiorcy, chcącego rozwijać swoją działalność gospodarczą na wirtualnym rynku. Podczas rozkręcania takiego biznesu warto jednak pamiętać, że sukces firmy zależy nie tylko od pomysłu, jaki uda nam się zrealizować, lecz także od dostępnych narzędzi, jakimi - w drodze do usprawniania wirtualnych zakupów - się posłużymy.

 
Wybór domeny - tworzenie, koszty, na co zwracać uwagę wybierając ofertę?

wybór domenyJak stworzyć domenę? Istnieją dwa sposoby zdobycia domeny: Rynek pierwotny i

Jak skutecznie wypromować stronę internetową?

Strona internetowa nie będzie popularna sama z siebie. Czasem nie wystarczy to, że jest profesjona

Internet w firmie

Wiele przedsiębiorstw posiada już bezprzewodowy dostęp do Internetu, pozwalający na łatwiejsze wyszukiwan
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...