Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Technologie

O nowych technologiach rozmawiamy zwykle w kontekście rozwiązań stworzonych dla wielkich koncernów i przedsiębiorstw.

Rzadko dostrzegamy to, że wiele odkryć z dziedziny technologii ułatwia życie zwykłym ludziom. Również tym, którzy nie są w pełni sprawni. Na potwierdzenie powyższych słów warto wspomnieć o pewnej aplikacji na smartfony. Jej nazwa - iVirtualEye powinna wiele wyjaśnić. Jest to specjalny program na smartfony przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących.

Czym się wyróżnia od setek innych smartfonowych aplikacji?

Oczywiście tym, że pomaga w poruszaniu się po mieście osobom mającym problemy ze wzrokiem.

Podstawowym elementem ma być kamera bluetooth łącząca się z telefonem użytkownika. Obraz z kamery ma być analizowany pod względem zagrożeń i przeszkód na które trafiają osoby niewidome podczas zwykłego spaceru w mieście. Wykrycie przeszkody może być sygnalizowane wibracjami lub sygnałem dźwiękowym smartfona znajdującego się w kieszeni użytkownika.

Badania nad produktem trwają i trzeba wierzyć, że projekt nie spali na panewce. Będzie to świetny argument do walki z przeciwnikami rozwoju technologicznego i przede wszystkim ogromne ułatwienie życia osobom z problemami natury wzrokowej.

 
Zarządzanie marketignowe

Zarządzanie marketingoweOdpowiednie zarządzanie może stać się kluczem do suk

Zarządzanie a Business Intelligence

Zarządzanie a Business IntelligenceZarządzanie firmą a Business I

Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą Jak założyć działalność gospodarczą - krok po kroku