Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Technologie

O nowych technologiach rozmawiamy zwykle w kontekście rozwiązań stworzonych dla wielkich koncernów i przedsiębiorstw.

Rzadko dostrzegamy to, że wiele odkryć z dziedziny technologii ułatwia życie zwykłym ludziom. Również tym, którzy nie są w pełni sprawni. Na potwierdzenie powyższych słów warto wspomnieć o pewnej aplikacji na smartfony. Jej nazwa - iVirtualEye powinna wiele wyjaśnić. Jest to specjalny program na smartfony przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących.

Czym się wyróżnia od setek innych smartfonowych aplikacji?

Oczywiście tym, że pomaga w poruszaniu się po mieście osobom mającym problemy ze wzrokiem.

Podstawowym elementem ma być kamera bluetooth łącząca się z telefonem użytkownika. Obraz z kamery ma być analizowany pod względem zagrożeń i przeszkód na które trafiają osoby niewidome podczas zwykłego spaceru w mieście. Wykrycie przeszkody może być sygnalizowane wibracjami lub sygnałem dźwiękowym smartfona znajdującego się w kieszeni użytkownika.

Badania nad produktem trwają i trzeba wierzyć, że projekt nie spali na panewce. Będzie to świetny argument do walki z przeciwnikami rozwoju technologicznego i przede wszystkim ogromne ułatwienie życia osobom z problemami natury wzrokowej.

 
Nowoczesne usługi księgowe dla firm

usługi księgowe - biuro rachunkoweProwadzenie księgowości dla wielu właścicieli fi

Assessment Center - specyfika centrum oceny

Assessment CenterPo raz pierwszy z metody Assessment Center - centrum

Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubi
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...