Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Każdy kolejny rok kalendarzowy pracy rodzi nowe roszczenia pracownika o możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy przede wszystkim od długości zatrudnienia oraz wielkości etatu, który posiada.

W tym względzie bierze się pod uwagę ogólny czas pracy świadczony przez daną osobę, we wszystkich miejscach jej pracy łącznie.

Więcej…
Technologie

O nowych technologiach rozmawiamy zwykle w kontekście rozwiązań stworzonych dla wielkich koncernów i przedsiębiorstw.

Rzadko dostrzegamy to, że wiele odkryć z dziedziny technologii ułatwia życie zwykłym ludziom. Również tym, którzy nie są w pełni sprawni. Na potwierdzenie powyższych słów warto wspomnieć o pewnej aplikacji na smartfony. Jej nazwa - iVirtualEye powinna wiele wyjaśnić. Jest to specjalny program na smartfony przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących.

Czym się wyróżnia od setek innych smartfonowych aplikacji?

Oczywiście tym, że pomaga w poruszaniu się po mieście osobom mającym problemy ze wzrokiem.

Podstawowym elementem ma być kamera bluetooth łącząca się z telefonem użytkownika. Obraz z kamery ma być analizowany pod względem zagrożeń i przeszkód na które trafiają osoby niewidome podczas zwykłego spaceru w mieście. Wykrycie przeszkody może być sygnalizowane wibracjami lub sygnałem dźwiękowym smartfona znajdującego się w kieszeni użytkownika.

Badania nad produktem trwają i trzeba wierzyć, że projekt nie spali na panewce. Będzie to świetny argument do walki z przeciwnikami rozwoju technologicznego i przede wszystkim ogromne ułatwienie życia osobom z problemami natury wzrokowej.

 
Wózki widłowe - rozwój, wykorzystanie, zastosowanie

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych ubi

Sprawozdanie z działalności spółki z .o.o. w roku obrotowym - elementy składowe

SpółkaSprawozdanie z działalności spółki z o. o. powinno być sporządzone zgodnie

Sprzedaż i zakup gotowej spółki

Sprzedaż i zakup gotowej spółkiWiele osób chce mieć własną firmę, własną spółkę, ale