Ostatnio

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Więcej…

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w mediach. Mówiąc kariera zawodowa mamy na myśli pewną ścieżkę zawodową, która ma nas doprowadzić do takiego stanu, kiedy to będziemy wykonywać pracę zgodną ze swoimi predyspozycjami i będziemy także otrzymywać za nią godne pieniądze.

W zasadzie każdy z nas chciałby robić to, co lubi, jednak to szczęście obecnie mają tylko nie liczni. Rynek pracy w Polsce nie wygląda najlepiej.

Więcej…

W Polsce starając się o posadę zostajemy poinformowani, iż praca będzie wykonywana na umowę zlecenie albo będzie zrealizowane na podstawie umowy o dzieło.

Okoliczność opłacania robotnika na etacie na podstawie umowy o pracę to w dzisiejszych czasach właściciela firmy niemały koszt finansowy, toteż pracodawcy robią zmniejszenie zobowiązań, zatem zatrudniają pracownika na powyżej przedstawione umowy, co daje możliwość na oszczędzenie na na składkach ZUS.

Więcej…
Własny biznes a etat

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Teraz, w obecnej dobie nie ma tej pewności pracy, jaka była jeszcze w XX wieku, a nawet praca na etacie nie jest już gwarancją stabilizacji i nie niweluje lęku o dni następne.

Wiele osób spośród nas, w szczególności tych dobrze wykształconych i młodszych woli więc zrezygnować ze starania się o posadę, czy wręcz z posady, by spełnić swoje marzenia o własnej działalności, o swoim biznesie. To rozwiązanie daje szansę na pokazanie się w branży, która, pociąga i pozwala na spełnienie pragnień. Należy jednak mieć świadomość , że i jedno i drugie z tych rozwiązań, mianowicie realizowanie zadań dla innych, jak i realizowanie swojego biznesu, posiada swoje plusy i minusy. Jeżeli pracujemy na etacie, mamy określone zarówno godziny pracy, jak i obowiązki. Dokładnie znamy gdzie i jak mamy zrobić. Powinności opisane są bowiem w zakresie obowiązków. Następną zaletą takiego podejścia jest realizacja robót zleconych, nie musimy więc martwić się o kwestie, które nie nie są powiązane z naszym stanowiskiem pracy.

Jako pracujący mamy zarówno przypisane obowiązki, jak i opisane prawa. W wielu wypadkach szefowie i szefowe pokładają nie mały nacisk na rozwijanie kompetencji swoich podwładnych. Kierują ich na różne szkolenia, konferencje jak i inne formy doskonalenia.Niestety pracowanie na etat ma też swoje cechy ujemne. Nie zawsze podwładny ma szansę rozwinąć się tak jak chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na rozwijanie wybranych umiejętności i zrobienie kariery w taki sposób, w jaki sobie wymyślił. Ponadto, pracowanie na etacie jest prawie zawsze działaniem dla kogoś innego, po pewnym czasie można czuć zawód, że wyniki, powiązane z realizowanymi pracami asygnuje sobie inna osoba. Wiele osób negatywnie omawia również swe doświadczenia z szefami, oceniając pracodawców jako ukierunkowanych tylko na wypełnianie celów i zwiększanie zysku.

Osobista działalność bywa odzewem na te ewentualne problemy. Daje sposobność rzeczywiście dużego rozwoju, zostawiając przy tym dużą swobodę. Umożliwia również na samodzielne kreowanie własnej koncepcji z nastawieniem na własny rozwój oraz osiąganie wyników, tak jako kierownik firmy, jak i osoba pracująca. Niestety prowadzenie swojej działalności nie tylko kieruje do sukcesu równą ścieżką. Często szef przedsiębiorstwa musi dokładać dużych starań, by zainteresować odbiorców własną ofertą i wyrobić sobie markę w biznesie. Budowanie renomy marki jest procesem trudnym, w jaki trzeba włożyć sporo wysiłku. Bywają też okoliczności, w których pomysł pomysłodawcy nie okazał się celny, a założona nowa działalność gospodarcza nie przynosi zaplanowanych dochodów.

Rozwiązaniem z tej trudnej kwestii bywa nieraz zmiana branży, czy też zamknięcie przedsiębiorstwa. Zakładając swoją firmę trzeba być przygotowanym także na tą ujemną okoliczność.

 
Ścieżka kariery zawodowej

Kariera zawodowa to dość popularne w ostatnich latach określenie, które bardzo często występuje w

Tłumacz

W naszym życiu wiele jest sytuacji, kiedy potrzebujemy skorzystać z usług różnych fachowców.