Ostatnio

Z roku na rok zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością. Jest coraz mniej firm, które nie działają w internecie. W sieci możemy nabyć zarówno produkty jak i usługi.

Osobom, które nie miały doświadczenia z kupowaniem na odległość zawsze towarzyszy pewien niepokój, czy nie zostaną oszukane.

Więcej…

Nie bez powodu ludzie najchętniej odpowiadają na ogłoszenia, w których oferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Ten rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla pracownika, ponieważ jej zawarcie wiąże się uzyskaniem konkretnych praw.

Przywileje te wynikają z kodeksu pracy, ustawy o minimalnym wynagrodzeniu oraz z przepisów wykonawczych. Normy te są dość ściśle określone, a ich stosowanie w istotny sposób ogranicza swobodę w ustaleniu zasad współpracy między pracownikiem a pracodawcą.

Więcej…

Postępowanie administracyjne ujmując w wąskim znaczeniu można określić jako procedurę administracyjną, natomiast w szerszym znaczeniu można powiedzieć, że jest to tryb działań organów administracji publicznej w sprawach dotyczących praw i obowiązków niepodporządkowanych im służbowo konkretnych podmiotów ( administracyjne prawo formalne).

Więcej…
Własny biznes a etat

Teraz większa liczba ludzi z chęcią odchodzi z pracy (zatrudnienia) w czyjejś firmie, żeby zrealizować swoje ukryte pragnienia o własnej działalności gospodarczej, własnej firmie.

Jeszcze niedawno ustąpienie ze stabilnej posady na rzecz sporej dozy niepewności, jaką jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej, było traktowane za dość ryzykowne. Dziś też bardzo ryzykownym nadal jest, lecz ludzie zmierzają się z tym ryzykiem z wizją lepszego dni jutrzejszego.

Teraz, w obecnej dobie nie ma tej pewności pracy, jaka była jeszcze w XX wieku, a nawet praca na etacie nie jest już gwarancją stabilizacji i nie niweluje lęku o dni następne.

Wiele osób spośród nas, w szczególności tych dobrze wykształconych i młodszych woli więc zrezygnować ze starania się o posadę, czy wręcz z posady, by spełnić swoje marzenia o własnej działalności, o swoim biznesie. To rozwiązanie daje szansę na pokazanie się w branży, która, pociąga i pozwala na spełnienie pragnień. Należy jednak mieć świadomość , że i jedno i drugie z tych rozwiązań, mianowicie realizowanie zadań dla innych, jak i realizowanie swojego biznesu, posiada swoje plusy i minusy. Jeżeli pracujemy na etacie, mamy określone zarówno godziny pracy, jak i obowiązki. Dokładnie znamy gdzie i jak mamy zrobić. Powinności opisane są bowiem w zakresie obowiązków. Następną zaletą takiego podejścia jest realizacja robót zleconych, nie musimy więc martwić się o kwestie, które nie nie są powiązane z naszym stanowiskiem pracy.

Jako pracujący mamy zarówno przypisane obowiązki, jak i opisane prawa. W wielu wypadkach szefowie i szefowe pokładają nie mały nacisk na rozwijanie kompetencji swoich podwładnych. Kierują ich na różne szkolenia, konferencje jak i inne formy doskonalenia.Niestety pracowanie na etat ma też swoje cechy ujemne. Nie zawsze podwładny ma szansę rozwinąć się tak jak chce. Nie wszyscy mogą liczyć na sposobności, dające mu szansę na rozwijanie wybranych umiejętności i zrobienie kariery w taki sposób, w jaki sobie wymyślił. Ponadto, pracowanie na etacie jest prawie zawsze działaniem dla kogoś innego, po pewnym czasie można czuć zawód, że wyniki, powiązane z realizowanymi pracami asygnuje sobie inna osoba. Wiele osób negatywnie omawia również swe doświadczenia z szefami, oceniając pracodawców jako ukierunkowanych tylko na wypełnianie celów i zwiększanie zysku.

Osobista działalność bywa odzewem na te ewentualne problemy. Daje sposobność rzeczywiście dużego rozwoju, zostawiając przy tym dużą swobodę. Umożliwia również na samodzielne kreowanie własnej koncepcji z nastawieniem na własny rozwój oraz osiąganie wyników, tak jako kierownik firmy, jak i osoba pracująca. Niestety prowadzenie swojej działalności nie tylko kieruje do sukcesu równą ścieżką. Często szef przedsiębiorstwa musi dokładać dużych starań, by zainteresować odbiorców własną ofertą i wyrobić sobie markę w biznesie. Budowanie renomy marki jest procesem trudnym, w jaki trzeba włożyć sporo wysiłku. Bywają też okoliczności, w których pomysł pomysłodawcy nie okazał się celny, a założona nowa działalność gospodarcza nie przynosi zaplanowanych dochodów.

Rozwiązaniem z tej trudnej kwestii bywa nieraz zmiana branży, czy też zamknięcie przedsiębiorstwa. Zakładając swoją firmę trzeba być przygotowanym także na tą ujemną okoliczność.

 
List motywacyjny - jak go napisać?

List motywacyjnyDokumenty aplikacyjne składają się zazwyczaj z CV, formularza aplika

Jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną?

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjnaOdpowiednie przygotowanie do rozmowy k

Prawo spadkowe - kto i kiedy może odrzucić spadek?

PrawoBól jaki niesie śmierć bliskiej osoby jest często nie do opisania. Dodatkowo, traumatycz
    • Dopłaty z UE

      Uzyskanie współfinansowania z Unii Europejskiej to zabieg, który często może p...